«ВАЛЕОЛОГІЯ»
                ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
   ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
           valeolog.com
        http://www.valeolog.com/
                 valeolife@gmail.com

                                                    Самостійне освоєння методу Александера

                                                                 (З книги У. Барлоу  «Техника Александера»)
Оберіть місце для занять, де вам ніхто не перешкоджатиме. Лягайте на підлогу, підклавши під голову книгу. Ноги зігніть, направивши коліна в стелю. Ви повинні лежати абсолютно спокійно, не змінювати положення тіла, і не думайте про стороннє.
Вимовляєте про себе формулу: "Шия вільна, голову вперед і вгору".
За допомогою цієї формули увага концентрується на положенні голови і шиї, але ніяких рухів робити не треба.
Потім вимовляєте про себе команду: "Спину витягнути і розширити". При цьому ви можете відчути, що розправляється вся спина, або відчути, як розслабляються лопатки і плечі.
Якщо ви в цей момент помітите, що, захопившись новими відчуттями, забули про першу формулу, слід повернутися до попередньої команди, а потім знову перейти до звільнення м'язів спини.
Послідовне повторення команд для голови і спини має тривати кілька хвилин або більше. Якщо ви вклалися в більш короткий термін, то, швидше за все, ви зробили якийсь рух, замість того,  щоб лише думати про нього, повторюючи формули до тих пір, поки в вашому тілі саме по собі не виникне певне відчуття.
Більшість людей припиняє вимовляти формули, коли помічає, що здійснилися зміни, і намагається потім закріпити їх дією. У разі, коли ви помітили зміни в своєму тілі, ще більш важливо, ніж раніше, думати про формули і нічого не робити свідомо. Після того як ви досить довго будете вимовляти про себе формули, ви зможете помітити, що м'язова напруженість слабшає, коли ви рухаєтеся. Це передбачає, що ви і надалі при рухах повинні вимовляти про себе формули. Говорячи іншими словами, вивчені вами команди впливають на "готовність" ( "напруга очікування") ваших м'язів.
Всі ми звикли до певного способу виконання тієї чи іншої дії, і нам дуже важко уявити собі, як його можна виконати по-іншому. "Очікування дії" впливають на сприйняття таким чином, що воно узгоджується з очікуваннями. Коли ми починаємо певним чином впливати, будь-яке подразнення ззовні може викликати його передчасний початок. Якщо ми зуміємо опанувати подібними реакціями і реагувати в момент, коли цю дію необхідно виконати, то ми зможемо подолати "напруженість очікування". Нова "конструкція тіла",   до якої рекомендував прагнути Александер, - це суб'єктивне відчуття правильної "пози очікування".
  Але людина - це не вулиця з одностороннім рухом. Несвідомо вона завжди вибирає з навколишнього середовища саме те,   на що буде реагувати. Таке "переважне сприйняття" відбувається, головним чином, на рівні несвідомого. Характерні "кращі сприйняття" пов'язані з розподілом м'язових напружень в тілі. Александер стверджує, що людина повинна працювати свідомо над "конструкцією тіла", для чого їй необхідне "гальмування" звичних реакцій.
Спочатку потрібно спланувати нові реакції на подразнення. Згодом "спланована дія" заміниться звичкою до "обдуманих рухів".
За такою ж схемою відбувається навчання водіння автомобіля. Спочатку дуже важко згадувати команди для окремих рухів, але потім цей навик входить в плоть і кров. Тепер вже не потрібно заздалегідь планувати кожне окремий рух, але залишається необхідність в  "обдуманих рухах".
Коли нова "конструкція тіла" зрозуміла, можна рухатися "обдумано".   Але слід завжди навмисно вводити себе в подібний стан - викликати його подумки за допомогою словесних команд.
Метод Александера дає багатьом людям шанс не тільки позбутися порушень постави, виробити гармонійність руху, але й істотно поліпшити функціональні можливості організму.
       Див. також :
     Техніка Фредеріка Матіаса Александера – відкриття, перевірене часом
                    http://valeolog.com/MNEWS/0454seq.htm
                             Принцип Александера
                   http://valeolog.com/MNEWS/0464seq.htm
                                                      Для порталу Валеолог  Л.Береза
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала http://www.valeolog.com/
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA