return_links(15); ?>
return_links(); ?>
ВЕРНУТЬСЯ К ОГЛАВЛЕНИЮ **********************************************

Amosov.jpg (16771 bytes) *
*

РОЗДУМИ  ПРО ЗДОРОВ'Я
М. Амосов

* Амосов Микола Михайлович – легенда української кардіохірургії, письменник, мислитель, філософ, валеолог,  який до цього ще займався кібернетикою, психологією, соціологією. “Хірургія була моїм стражданням і щастям, – говорив академік  Микола Амосов. – Якби можна було б почати життя спочатку, я вибрав би те саме: хірургію і, як доповнення, – мудрування  над вічними питаннями філософії: істина, розум, людина, суспільство, майбутнє людства. Його думки завжди були цікаві суспільству. Його книги “Голоса времени”, “Мысли и сердце», «Алгоритмы разума», «Раздумья о здоровье», «Разум. Человек. Общество. Будущее», «Мое мировоззрение», «Энциклопедия Амосова. Алгоритм здоровья»
* ***************************************************************************************************************
1. У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а тільки сама людина.
2. Не покладайте надій на медицину. Вона чудово лікує багато хвороб, але не здатна зробити людину здоровою. Поки що вона навіть не може навчити людину, як стати здоровою. І навіть більше: бійтеся попасти в полон до лікарів! Іноді вони схильні перебільшувати людські слабості й могутність своєї науки, створюючи в людей уявні хвороби й видаючи векселя, які не в змозі оплатити.
3. Щоб стати здоровим, потрібно докласти власні зусилля, постійні й значні. Їх нічим замінити. Людина, на щастя, така довершена, що майже завжди їй можна повернути здоров’я. Тільки необхідні для цього зусилля, на жаль, зростають в міру старіння й поглиблення хвороб.
4. Величина будь-яких зусиль визначається стимулами, стимули – значенням мети, часом і можливістю її досягти. Дуже шкода, але ще й характером! На жаль, здоров’я, як важлива мета, постає перед людиною, коли смерть стає близькою реальністю. Однак слабовольну людину навіть смерть не може надовго налякати.
5. Для здоров’я однаково потрібні чотири умови: фізичне навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і уміння відпочивати. І ще п’яте – щасливе життя! На жаль, без перших чотирьох умов воно не забезпечить здоров’я. Але якщо немає щастя в житті, то де знайти стимули для зусиль, щоб напружуватися й голодати? Що вдієш!
6. Природа милосердна: вистачить 20-30 хвилин фізкультури щодня, але такої, щоб виснажитися, спітніти і щоб пульс удвічі зріс. Якщо цей час подвоїти, то взагалі буде чудово.
7. Треба обмежити себе в харчуванні. Підтримуйте вагу як мінімум — ріст (в см) мінус 100.
8. Уміти розслабитись – наука, але до неї потрібен ще й характер. Коли б він був!
9. Про щасливе життя. Кажуть, що здоров’я – щастя вже саме по собі. Це неправильно: до здоров’я дуже легко звикнути й вже не помічати його. Однак воно допомагає здобути щастя в сім’ї і на роботі. Допомагає, але не визначає. Правда, хвороба – то вже точно нещастя.
Так чи варто боротися за здоров’я? Замисліться!
***************************************************************************************************************
Николай Амосов "МИРОВОЗЗРЕНИЕ"
***************************************************************************************************************
Рух й потужний IQ геніїв прославлятиме міленіум
(фрагмент статті про М. Амосова "Валеологія" вересень '2002)

ВЕРНУТЬСЯ К ОГЛАВЛЕНИЮ