«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
valeolog.com WWW.VALEOLOG.COM
valeolife@gmail.com

    Портал Валеолог про штучний інтелект, критичне мислення і освіту ХХІ ст.

Упродовж наступних десяти років в сфері освіти відбудеться справжня революція,- вважає ректор Букінгемського  університету сер Ентоні Селдон.
Сьогодні в Кремнієвій Долині на базі Штучного Інтелекту (ШІ) розробляються комп’ютерні програми, які зможуть розрізняти вирази обличчя, зчитувати імпульси головного мозку учня і в залежності від отриманої інформації вибирати метод подачі навчального матеріалу.
Завдання, які обере комп’ютер для даного школяра, не будуть дуже простими або дуже складними. Вони будуть такими, щоб школяр був здатний з ними впоратися.
Сер Ентоні Селдон впевнений, що в майбутньому діти не будуть об’єднуватися в класи за віком. У кожного учня  з’явиться можливість вчитися у кращого вчителя з абсолютно індивідуальним підходом.
Основне навантаження з викладання знань на себе візьмуть комп’ютерні програми  на базі Штучного Інтелекту, а вчителі стануть лише наставниками, які стежитимуть за прогресом учнів у навчанні, а також керуватимуть позаучбовою діяльністю.
Британський експерт з освіти вважає, що створювані комп’ютерні програми, які здатні підлаштовуватися під особливості сприйняття учнів, поступово витіснятимуть традиційні методи навчання.
Завдяки ефективності навчання за допомогою комп’ютерних програм лише 30% навчального часу школярі   проводитимуть в класі. 
Ці новітні освітні технології використовуються на західному узбережжі США, де вже почали перетворюватися школи. 
Відомий американський підприємець і мільярдер Марк К’юбан впевнений, що Штучний Інтелект вплине на  всі процеси і етапи освіти, починаючи з початкової школи і закінчуючи університетом.
В інтерв’ю Fast Company він заявив, що в сфері освіти Штучний Інтелект торкнеться всіх галузей, включаючи навчальну програму, розклад занять, процес викладання і процес засвоювання нового матеріалу.
«Впроваджуючись в процес освіти, Штучний Інтелект припинить бути опцією, а стане необхідністю. ШІ підвищить якість навчання і допоможе розкрити людський потенціал», - вважає Марк К’юбан.
Відомо, що в 2014 році  підприємець вклав $ 240 000 в стартап Packback для організації оренди електронних  підручників. Але недавно Packback змінив курс і тепер стартап розроблятиме алгоритми для оцінки здатності студентів  до критичного мислення.
«Саме такої здатності не вистачає сучасним випускникам вузів», - заявив  в інтерв’ю  К’юбан.Відомо, що розвиток критичного мислення завжди був головною метою освіти, але більшість вузів не справляється з цим завданням… Через це наявність вищої освіти перестала гарантувати нормальну роботу після випуску».
Про необхідність розвитку критичного мислення в блоці  ««Штучний інтелект» в Львівській Політехніці»   розповів Іван Загородній:
« ….розвинути у студентів критичне мислення. Цьому в українських університетах не навчають. А ми плануємо, що після двох перших років навчання на програмі, студенти вмітимуть самостійно розробляти програми та реалізовувати власні проекти, працювати в команді, вмітимуть шукати корисну інформацію, займатимуться саморозвитком».

Марк К’юбан впевнений, що вплинути на ситуацію зможе тільки Штучний Інтелект і зауважив,  що після впровадження  ШІ в свої сервіси компанія Google додатково отримала дохід в розмірі $9 млрд.

Таким чином ШІ «вплине на все» і  його вплив торкнеться всіх – учнів, педагогів, керівників освітніх установ тощо.
В Україні  з’явилося повідомлення про перші спроби запуску навчальної програми з ШІ.
«У Національному університеті "Львівська політехніка" з нового навчального року запускається інноваційна навчальна програма "Системи штучного інтелекту". Ініціатором запуску курсу зі штучного інтелекту виступив Львівський кластер.
Навчання за новою програмою буде комбінованим: традиційні академічні години в поєднанні з інтерактивною практикою. Зокрема, студенти будуть знайомитися з лекціями провідних вчених і професорів іноземних університетів. Нова програма розрахована на сотню студентів, викладати її будуть на українській та англійській мовах».
          Побажаємо здоров’я і успіхів студентам в отриманні здатності критичного мислення!
                              Для порталу Валеолог  С.Довгаль
           Див. також:
  Штучний іінтелект і блокчейн відповідатимуть за роботу парламенту
       http://valeolog.com/MNEWS/0437seq.htm
  Мислячий віртуальний політик SAM ніколи не бреше
         http://valeolog.com/MNEWS/0441seq.htm
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA