«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
valeolog.com
портал
WWW.VALEOLOG.COM
valeolife@gmail.com

  Мислячий віртуальний політик SAM ніколи не бреше 

Технологічна група з Веллінгтону (Нова Зеландія) запустила пілотну цифрову платформу під назвою "SAM - віртуальний політик".
SAM – не людина, а чат-бот, точніше - алгоритм на ім'я SAM.
В Інтернеті пояснюється, що «боти - перспективний напрямок у розвитку штучного інтелекту (ШІ). Маскуючись  під людей, вони в режимі on-line діалогу отримують більше довіри, і тому здатні приносити суспільству більше користі і вирішувати реальні проблеми».
Коли алгоритм спілкується зрозумілою мовою, володіє грамотною письмовою, людина починає сприймати його як повноцінного співрозмовника.
Сьогодні технології ШІ стрімко розвиваються і боти не тільки отримують людські обличчя, але навіть  здатні виражати емоції. Тому вони  щільно впроваджуються не тільки в бізнес-процеси, а і в багато інших сфер життя, наприклад,  в політику.
Алгоритм на ім'я SAM знає майже все про стан справ в Новій Зеландії, про цифри і про факти, і, як справжній політик, дає закінчені зрозумілі відповіді на отримані питання.
Поки SAM не має досвіду живого політика, але багатьом людям він вже припав до душі принаймні через те, що він не здатний завдати шкоди.
На відміну від живих політиків,  SAM  завжди доступний для діалогу, написати йому може будь-хто, володіючий англійською і аккаунтом в Facebook.
Новозеландський бот готовий обговорити проблеми охорони здоров'я, освіти, соціальні проблеми або поспілкуватися на інші теми. При цьому важливо, що відбуватиметься не розлогий діалог про глобальне, а  прив'язаний до реального життя в Новій Зеландії.
SAM знає статистику, розбирається в поточному стані справ і готовий ділитися цим з співрозмовником.
«Ми вважаємо, що нова  технологія ( в нашому   випадку штучний інтелект ШІ) отримає і надасть нам кращу інформацію для прийняття рішень з таких основних питань, як якість води, житло чи зміна клімату. Нам потрібні кращі результати», - говорить прес-секретар групи дослідників Нік Геррітцен, учасник кількох  технологічних проектів.
Геррітцен стверджує, що нинішня політична система напряму залежить від того, чи здатні нинішні політики отримати перевагу при розв’язанні основних проблем. При цьому вони  повинні  бути добре інформовані, щоб приймати адекватні рішення.
«Проте нещодавно ми бачили в США, Великобританії та Іспанії, що політики можуть не знати і не опікуватися  про що люди дійсно думають і чого бажають», - зауважує  він.
«Можливо, прийшов час з'ясувати, чи може технологія штучного інтелекту  давати людям кращі результати, ніж політики. Запропонована нами технологія може стати кращою, ніж традиційне опитування, тому що вона відбуватиметься з новозеландцями як  безперервна розмова в режимі діалогу і це дасть змогу  суспільству почути навіть голос  «мовчазної більшості». До речі, така властивість SAM допоможе звести нанівець, наприклад в Україні, отримання голосів на виборах «за гречку», тому що алгоритм SAM ані гречку, ані олію, ані гроші, ані біткоїни не пропонує – він штучний інтелект. 
Алгоритми ШІ обробки технологій природної мови та аналізу настроїв останнім часом пройшли довгий шлях, і зараз вони знаходяться на тому рівні, в якому практично їх можна застосувати в повсякденній взаємодії з людьми.
Спочатку проект SAM досліджуватиме,  чи будуть люди взаємодіяти з віртуальним політиком, а потім створюватиме  життєздатне програмне забезпечення.
Зрозуміло, що SAM в сьогоднішньому вигляді поки що не здатний виконувати всі функції реального політика.
Але важливо, що проект  вже ставить питання суспільству і змушує його замислитися  про майбутнє, про функції влади.
Автори проекту вважають, що в політичних питаннях SAM може забезпечити неупередженість. Для алгоритму, в якому відсутні   бажання  і пристрасті,  все люди будуть однаково важливі і цікаві.
Чат-бот SAM  може стати посередником між політиками і народом. У цьому вже зараз може бути його важлива політична роль.
Вибори в Новій Зеландії пройдуть в 2020 році. Автори  впевнені, що на той час бот стане більш просунутим і теоретично реально зможе спробувати балотуватися.
В  процесі спілкування  з SAM  новозеландці  на власні очі впевняться в тому, що:
- чат-бот  SAM  збільшив їх активність, енергію і оптимізм;
- SAM ніколи не бреше;
- SAM мислячий, неупереджений і справедливий віртуальний політик;
- для SAM важливо захищати інтереси новозеландців, а не висувати «партійну лінію» і  опікуватися чиїмось особистими  інтересами;
- SAM спроможний займатися політикою і обговорювати великі проблеми.
Тому новозеландцям прийдеться замислитися над майбутнім країни і вирішувати, кому довірити управління країною.
На думку авторів проекту SAM, на будь яку країну чекає «політичний морок, якщо в ХХІ столітті вона управлятиметься методами ХІХ століття».
                         Для порталу Валеолог ред. Довгаль С.І.
Джерело:

        http://www.nzherald.co.nz/nz/news/headlines.cfm?c_id=1 

Штучний інтелект і блокчейн відповідатимуть за роботу парламенту   
        http://valeolog.com/MNEWS/0437seq.htm
Портал Валеолог про штучний інтелект, критичне мислення і освіту ХХІ ст.
       http://valeolog.com/MNEWS/0442seq.htm
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA