«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

 Валеолог про три стовпи «економічного дива» Сінгапуру  

В Сінгапурі дуже низький рівень корупції, що визначає його статус як держави комфортної і безпечної , здатної проводити радикальні реформи і налаштованої на хвилю серйозного бізнесу.
Сінгапурська принципова стратегія боротьби з корупцією базується на «Акті запобігання корупції», якій притаманне прагнення «мінімізувати або виключити умови, що створюють як стимул, так і можливість спонукання особистості до вчинення корумпованих дій».
В країні боротьба з корупцією ведеться безперервно і послідовно найвищими  посадовими  і політичними особами, зусилля яких всіляко підтримує все суспільство і реагує на їх дії. Суспільна догана в Сінгапурі зведена до абсолюту і має такий самий вплив на думку сінгапурців, як адміністративна  або кримінальна кара. Нікому   з посадових осіб не хотілося б прилюдно бути обвинуваченим в корупції і потрапити на екрани ТБ чи шпальти преси. Саме такий  спосіб покарання вважається в країні дуже ганебним. .
Ректор Школи  державної політики Сінгапуру імені Лі Куан Ю проф.К. Махбубані виділив три основні принципи, які сповідують сінгапуріці, будуючи своє «економічне диво», вільне від павутиння корупції.
Перший принцип - мерітократія (правління гідних), який є антимонією принципу клептократії (правлінню крадіїв). Його реалізація ґрунтується на пошуку талантів серед різних соціальних прошарків і з різними фінансовими статками. Людина має бути талановитою, креативною і прозорливою, вміти стратегічно  мислити, вирішувати і діяти, користуючись інноваційними методами управління. У такої людини є високий шанс бути залученою до державної служби чи  політичної партії і отримати блага, адекватні її здібностям.
Система пошуку і відбору найкращих людей, розвиток талантів – домінантна константа у формуванні парадигми державного управління країни.
Мерітократія протилежна системі патронажу , при якій відбір на державну службу відбувається за принципами власних уподобань, дружніх або родинних зв’язків тощо.
Механізм реалізації принципу мерітократії:
   - прийом на державну службу здійснюється на конкурсній основі
   - оцінка претендентів відбувається за рівнем їх особистих здібностей, знань і вмінь.
Чому талановиті професійні люди такі важливі для країни?
Лі Куан Ю згадував про перші кроки свого прем’єрства:
«…коли відбувалися всі ці події, я ще не розумів ані того, яку важливу роль грають талановиті люди, особливо підприємці, ані того, що освічені, талановиті люди стають тими дріжджами, які змушують суспільство зростати, і перетворюють його…»
Другий принцип – прагматизм
В розумінні державних діячів Сінгапуру прагматизм – це вміння творчо користуватися не тільки своїм, але й іноземним досвідом, вміння творчо адаптувати його, враховуючи усі «за» й «проти» у власній країні. Тому прагматизм – це не слідування якійсь певній ідеології, а радше вибору найефективнішого варіанту для розвитку країни, її модернізації.
Наприклад, при будівництві сінгапурського порту, влада взяла за взірець для копіювання Роттердам – один з найкращих  портів Європи. Сьогодні порт Сінгапур – один з кращих на Сході, здатний витримати найпотужніші сучасні навантаження.
Третій принцип – чесність, яка вважається категорією високої моралі, і є найпершою умовою для успішної роботи в усіх владних структурах. Чесність – це не декларуємий фон, а мірило моралі державного службовця чи політика, його іміджу.
                                 А чи  підтримується  принцип мерітократії в Україні?          
«Мерітократія – європейська цінність, про яку забувають в Україні, - сказав  Петер Зашев, міжнародний консультант IBC Group LTD, розповідаючи про можливі сценарії розвитку України,  на економічному форумі, організованому клубом DYB в Києві...
- Відсутність мерітократичного суспільства характерна не лише для України. Якщо подивитися на країни СНД, то це - звичний стан речей. Не набагато краща ситуація і в деяких нових членах ЄС, наприклад у Болгарії та Румунії, – вважає Петер Зашев. - Якими є прояви відсутності мерітократії? Як правило, в держкомпаніях і держструктурах призначення відбуваються не на засадах знань і досвіду. До уваги беруться зовсім інші чинники: родинні та/або політичні зв'язки, фінансова взаємозалежність політиків і бізнесменів/олігархів. …В умовах відсутності мерітократії нам усім доведеться жити в замкненому колі, в якому може бути й затишно, але багато несправедливості, кумівства і злодійства…»»
Отже, секрет процвітання Сінгапуру – саме в перемозі над корупцією.
В 1995 році президент Всесвітнього банку Джеймс Вулфенсон публічно заявив, що корупція – це велике зло, яке гальмує весь розвиток.
В умовах високого рівня корупції економічного розвитку і модернізації країни не буває.
                                                                        Для портала  Валеолог  С. Довгаль
              Див. також на порталі Валеолог:
      Валеологічні досягнення Сінгапуру для лікування воїнів АТО України
                   http://valeolog.com/MNEWS/0406seq.htm
      Валеолог про мерітократію, професіоналізм  і моральні принципи лідера
                   http://valeolog.com/MNEWS/0407seq.htm
       "Якби Сінгапур не боровся з корупцією, держава не стала б такою багатою"
                     http://valeolog.com/MNEWS/0404seq.htm
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA