«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

    Ліки від раку створюються в космічних лабораторіях NASA

Майже 10 років тому газета “Валеологія”  і портал Валеолог   на веб-сторінці:
                                                         Вічна слава героям Columbia
розповіли про космічний експеримент, в якому космічний човен Дискавері доставив на Землю з Міжнародної Космічної станції (МКС) цікавий об’єкт для біологічних і медичних досліджень – культуру ракових клітин.
Клітинно-космічні дослідження ракових клітин  тривали до 2011 р. і припинились через те, що НАСА відмовилось від використання шаттлів для зв’язку з МКС, хоча замість них, на думку вчених, можна було б успішно використовувати російські “Прогреси”. 
Чому ж американські  вчені наполягають на використанні космічних лабораторій для дослідження ракових клітин?
                                                                   SP2.jpg (13667 bytes)                        
Наприклад, штучна культура  клітини, вирощена  на Землі в лабораторній посудині, спочатку  займає всю її площину, формуючи двовимірний шар, який з часом опускається на дно. Проте всі наші тіла існують в трьох вимірах. Всередині організму клітини об’єднуються в об’ємні структури і поводяться при цьому інакше, ніж у лабораторній площині.
Вчені вважають, що саме в силі гравітації  криється причина незчисленних невдач пошуку ліків від раку, адже в земних лабораторних умовах ракові клітини ростуть двовимірними колоніями, і їх властивості відрізняються  від реальних трьохвимірних пухлин. Тому перспективними, на їх думку, мають стати методи, які дозволять зменшити силу гравітації.
Понад 40 років тому біологи вперше усвідомили значення гравітації в житті клітин і почали космічні дослідження. В 1970-х роках вчені побачили, як в умовах мікрогравітації на космічній станції поверхня червоних кров’яних клітин покривається бугорками, які зникають після повернення на Землю.
Пізніше з’ясувалося, що при мікрогравітації в умовах космосу змінюється не тільки форма клітин, але й активність генів: зміни зачіпають понад тисячу шістсот генів з проаналізованих 10 тисяч.
Причому серед тих, що змінюють свою активність, були й такі гени, від яких залежать процеси апоптозу і   пригнічення ракової трансформації.
Тому дослідники відзначають, що існуючі “земні” варіанти створення мікрогравітації в лабораторії не зовсім досконалі. Наприклад, клітини раку передміхурової залози, якщо їх вирощувати за допомогою недосконалих “земних” методів, формують скупчення, які не перевищують 3-5 мм. В той же час на орбіті ці ж клітини створюють пухлини, розміри яких можна порівняти з м’ячем для гольфа.
Американські вчені вважають, що космос  – це найбільш придатне місце для дослідження ракових клітин і створення ліків для боротьби з раком.             
                                       Для порталу Валеолог Довгаль С.І.
                                Див. також  РОЗДІЛ    "КОСМОС   И ЧЕЛОВЕК "             
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA