«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Подвійна турбіна продовжить життя пацієнтам без пульсу

В кожному черговому поколінні штучних сердець розробники намагаються зменшити вагу й габарити, зробити механізм менш травматичним для крові і підвищити довговічність агрегату. Будь-яке дослідження в даній сфері – це додаткові місяці чийогось життя. І ось, твердять вчені, настав час зібрати весь накопичений досвід і побудувати «найдосконаліше штучне серце».
Американський Національний інститут охорони здоров’я виділив грант у розмірі 2,8 млн. доларів групі вчених і інженерів, які повинні створити імплантат нового типу. Їх розробка піде зовсім не з нуля – в загальних рисах вже відомо, що це буде за апарат. До того ж – у нього є цікавий ідеологічний попередник. Проте новачка ще треба «конкретизувати», побудувати в металі і випробувати. Вдасться?  Є всі підстави вважати, що так. Подивимося на команду розробників.
В першу чергу це два професори інженерії – Метт Франчек і Ральф Меткалф з інженерного коледжу університету Хьюстона плюс доктор Фрезер, директор хірургічних досліджень Техаського кардіологічного інституту. Є в команді вчені з інших університетів і інститутів, а також – ще один примітний учасник. Але по нього ми скажімо трохи пізніше.

Апарат з MicroMed переганяє кров
з лівого шлуночка в аорту, тобто служить допоміжним приладом, полегшуючим роботу хворому органу. У компанії є різні варіанти цього насосу, які трохи відрізняються розмірами: для дорослих і дітей (ілюстрація з сайту micromedcv.com)

Новина поки що носить умовну назву Total Artificial Heart (TAH), тобто «повністю штучне серце». Очевидно, воно повинно замінити весь орган цілком, а не один із шлуночків. Або, у в усякому разі, підстраховувати обидві половини серця, яке після перепочинку може піти на одужання (і такий варіант можливий).
Замітимо, шлуночкові допоміжні прилади (VAD), які монтуються поряд з хворим органом і беруть на себе частину роботи по перекачуванню крові, поширені куди більше, ніж механізми, встановлені взамін серця. Але саме створення повного насосу – найскладніша задача...

Повний текст дивіться в газеті "Валеологія"
Також дивіться матеріали про штучне і віртуальне серце:
НА ОСНОВІ КОНСТРУКЦІЇ ДВИГУНІВ ШАТЛУ СТВОРЕНО МІНІАТЮРНЕ ШТУЧНЕ СЕРЦЕ
*** *** *** *** ***
НОВА НАУКА МАТЕМАТИЧНА ФІЗІОЛОГІЯ СТВОРЮЄ ВІРТУАЛЬНЕ СЕРЦЕ

Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA