«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Нова наука математична фізіологія створює віртуальне серце

Вчені Інституту теоретичної і експериментальної фізики започаткували нову науку – математичну фізіологію, яка в майбутньому дасть можливість лікувати серцеві хвороби за допомогою віртуального серця.
Все почалося ще в 1947 році, коли американський математик, професор Массачусетського технологічного інституту, а пізніше – всесвітньо відомий батько кібернетики Норберт Вінер разом з фізіологом Артуро Розенблютом запропонували математичну модель фібриляції – найнебезпечнішої аритмії, яка часто веде до смерті хвору людину. При цій хворобі відбувається несинхронне скорочення клітин міокарду і в результаті кров циркулює всередині шлуночків серця і майже не попадає в аорту.
«Моделлю клітинних автоматів» Н. Вінера і А.Розенблюта зацікавились радянські фізики і математики. Але незабаром з’ясувалося, що всю різноманітність серцевих аритмій неможливо описати за допомогою простої моделі Вінера. Стала очевидною необхідність у більш детальних моделях роботи серця, які враховують все багатство динаміки живого міокарда.
***

Почалася напружена робота вчених: перш ніж змоделювати надто складний механізм виникнення фібриляції, належало  досконально розібратися в тому, як б’ється здорове серце, як передаються електричні імпульси в  робочих клітинах міокарду – кардіоцитах. Виконуючи свою справу  в нормальному режимі, кардіоцити повинні скорочуватися синхронно і діяти злагоджено. Серцевий м’яз при цьому ритмічно скорочується, качаючи кров.
Робота вчених була зовсім не проста. Довелося використати десятки диференціальних рівнянь і сотні параметрів. Кілька років тому пошуки вчених інституту почалися з моделювання функціонування  всього лише однієї  клітини синусового вузла (СВ) – невеличкої ділянки в правому передсерді. Клітини СВ здатні генерувати особливий струм, який запускає процес генерації потенціалу дії.
Вчені сподіваються, що створивши точну віртуальну серцеву модель, можна не проводити експерименти на серці, а замінити їх дослідами у віртуальній реальності. І дешевше, і безпечніше. А головне – надається можливість варіювати параметри віртуальним способом...

Детальніше дивіться в наступних випусках газети "Валеологія"
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA