«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Метеоперепади – чи можна від них захиститися

Які фактори зовнішнього середовища впливають на самопочуття і чому? Чи впливають на наше здоров’я погодні примхи і чи можна захиститися від них?
Лікарі вважають, що справді метеочуттєвими можуть бути люди літні, хворі важкими хронічними захворюваннями, слабі, хворобливі і недоношені діти або люди з нездоровою психікою.
Однак і зовсім здорові люди при сильній спеці, морозах, поривчастому вітрі, зливі, різних коливаннях атмосферного тиску тощо інколи почуваються розбитими, нервовими, втомленими без інших видимих причин.
Магнітні бурі
Чим небезпечні? Вчені встановили, що в ці дні або передуючі їм число інфарктів, інсультів, нападів стенокардії та інших захворювань зростає приблизно вдвічі у порівнянні з днями спокійного Сонця.
Причина в тому, що за добу і дві до бурі міняються властивості крові, її течія уповільнюється. Клітини крові не можуть вільно віддавати кисень тканинам і ті починають відчувати щось на зразок задухи. У людей, страждаючих серцево-судинними захворюваннями, це може викликати катастрофу.
Що робити? Доктор медичних наук Юрій Гурфінкель, визнаний авторитет у вивченні впливу магнітних бур на здоров’я, вважає, що в цій ситуації допоможе звичайний аспірин. Найбільш ефективний прийом 200 мг цього препарату напередодні бурі або на її початку. Але пам’ятайте, що аспірин не можна приймати при виразці шлунку і ерозивному гастриті.
Непогода в голові
Чим небезпечна? І все ж багато хто спочатку читає поганий прогноз погоди в газетах або визирає у вікно, а вже потім починають почуватися неважно. Масла у вогонь підливають лякаючі публікації: в цьому місяці «несприятливими будуть дні з такого по таке, можливо те-то й те-то...».
Психологи вважають, що ці прогнози можуть продукувати погане самопочуття у людей навіюваних, залежних від чужої думки, самотніх... Насправді дати прогноз магнітних бур на місяць наперед неможливо, це продукт не зовсім чистої фантазії. Справжні прогнози можливі лише на добу-дві.
Що робити? Сильною зброєю проти поганої погоди стане оптимізм.
Згадайте, чи помічали ви примхи погоди, коли були закохані, одержували чергове підвищення по службі або вигравали в лотерею? Тому слухайте поради гумориста: намагайтеся «з будь-якого свинства вирізати шматочок буженини».
На вулиці сніг і мороз? Зате ясно і сонячно!
Подивіться у вікно, як кружляють в чарівному танці посланці небес – сніжинки. І жодна з них не повторює витончену форму іншої. А чи знаєте ви, що краса сніжинок надихала вчених світу почати досліджувати, як саме вони утворюються в хмарах.
Снігу немає другий місяць? Але зате не страждає взуття і вже схоже на весну!
Якщо і не допомагає, можна «перед бурею» прийняти прості заспокійливі засоби – настойку валеріани, собачої кропиви тощо. Допомагають при метеочутливості прогулянки, розслаблюючий масаж, душ зі зміною температури, але не дуже контрастний. Після душу добре випити чаю з м’ятою або мелісою. Але найголовніше – частіше нагадуйте собі простий і вірний рядок:
«У природи нема поганої погоди»

Повний текст статті дивіться в газеті "Валеологія" за травень 2008
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA