«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

За змінами космічної енергії будуть спостерігати супутники THEMIS

Новий проект космічного агентства NASA називається THEMIS («Феміда»), який кращі вчені готували кілька років і присвячений він вивченню такого явища, як полярні сяйва. THEMIS – досить незвичайний проект, навіть для США. Його космічна частина являє собою не один супутник, а цілих ідентичних п’ять штук, які були відправлені одразу на одній ракеті-носії. Випадок безпрецедентний. Багато спеціалістів вважало, що таке неможливо. Поки що все в порядку, – повідомляє портал Валеолог. **
Під час підвищення сонячної активності складові сонячного вітру інтенсивно взаємодіють з магнітосферою Землі. Це приводить до розвитку складного процесу – так званих суббур – одним із характерних компонентів якого є полярні сяйва, які виникають внаслідок «скидання» високо енергетичних часток в атмосферу на високих широтах. Супутники THEMIS. В «рекламних» цілях вони зображені поруч. Насправді прилади з самого початку повинні знаходитися на великій відстані один від одного (ілюстрація NASA)

Під час суббурі кожний з апаратів повинен буде зайняти певну позицію в магнітосфері нашої планети, фіксуючи всі зміни, які відбуваються.
Супутники вже успішно вийшли на орбіту. Найближчим часом вони повинні розділитися і почати рухатися по різних орбітах (див. мал.).
Положення кожного з них буде строго заданим, і вони будуть реєструвати зміни енергії, які відбуваються і передавати їх на Землю. Фактично ці апарати стануть своєрідними буйками магнітосфери. Для цього кожний із супутників обладнаний антенами для вимірювання електричного поля, магнітометрами і рештою обладнання.
**
Крім «небесної» частини у THEMIS задіяна й наземна – сітка наземних станцій для оптичних і магнітних спостережень полярних сяйв, основна частина яких розташована на території США і Канади. Комп'ютерна модель «роз'єднання»
п'яти супутників THEMIS
(ілюстрація NASA)
...Керівники THEMIS стверджують, що «досліджуючи супутні полярним сяйвам процеси у надземному просторі, вони зможуть зрозуміти механізм процесу вибухоподібного визволення великих енергій у Всесвіті» і сподіваються використати ці потужні енергії в майбутньому.
Вчені вважають також, що дослідження сяйв може мати практичну користь, наприклад, для вибору найбільш безпечних орбіт для космічних експедицій.
А також існує думка (правда, поки що не перевірена), що діти, зачаті під час полярних сяйв, – це обов’язково хлопчики і ще й із здібностями вундеркіндів. Такий сюжет приваблює в північні країни багато туристів, але статистика про зв’язок сяйва і збільшення кількості вундеркіндів поки що відсутня.
Мабуть, не тільки сяйво причетне до появи вундеркіндів.

Розповідь про незвичайний експеримент дивіться в газеті «Валеологія» 2007
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA