«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Антипротони і лікування ракових пухлин

Антиречовина зовсім недавно була всього лише захоплюючою вигадкою фантастів. Проте минув деякий час, і фізики навчилися створювати античастки в лабораторних умовах. А тепер ще виявилося, що антиматерію просо можна використати навіть на практиці, наприклад, – при лікуванні раку.
Проект АСЕ (Antiproton Cell Experiment, буквально антипротонний клітинний експеримент) – перше дослідження в галузі впливу антипротонів на живу тканину. Він організований Європейською організацією по ядерних дослідженнях (СЕRN) в 2003 році.
В цьому підприємстві беруть участь спеціалісти з десяти науково-дослідницьких організацій Данії, Канади, Швейцарії, США, Голландії, Чорногорії і Сербії.
За словами Майкла Доузера, одного з учасників дослідження, попередні підсумки роботи, говорять про те, що вченим вдалося зробити важливий крок на шляху створення нового методу лікування раку.
Наразі в онкологічній практиці поруч з іншими методами лікування пухлин використовують різні іонізуючі випромінювання...
Protone.jpg (13508 bytes)
Установка для проведення експериментів
про вплив антипротонів на живі клітини.

Фото Michael Holzschelter

Суть методу полягає в тому, що частки сильніше за все поглинаються на певній глибині, яку підбирають так, щоб вона співпадала з відстанню до пухлини.
Вчені висловили припущення, що для даної терапії треба використовувати не звичайні частки, а антічастки, а саме антипротони. Ефективності останніх, зокрема, і присвячений проект АСЕ.
Антипротони по відношенню до протонів є античастками. Вони спостерігаються в космічних променях, а в 1955 році їх навчилися створювати на прискорювачах...
В перебігу експериментів дослідники порівняли вплив протонних і антипротонних пучків на живу тканину.
Міхаель Хольцшайтер, організатор АСЕ, прокоментував ці результати так:
«Щоб одержати однакове число зруйнованих клітин, антипротонів потрібно в 4 рази менше, ніж протонів. Завдяки цьому можна суттєво скоротити пошкодження на шляху пучка в тканині. Через чудову здатність антипротонів зберігати здорові тканини, але руйнувати тканини в певній ділянці, використання пучків цих часток можна виявитися особливо цінним при лікуванні ракових пухлин».
Робота з антипротонами продовжується...
Судячи з усього, подальші випробування підтвердять ефективність використання антипротонів.
Джерело: агентство Membrana
Повний текст статті дивіться в газеті "Валеологія" 2007
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA