«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Інтернет-технології, електронні уряди, Windows Vista

«Scotland - the best small country in the world».
Саме таким лозунгом зустрічав всіх прибуваючих іноземців аеропорт Единбург, де відбувався бізнес-форум, присвячений високим технологіям і прем’єрі нової операційної системи Windows Vista.
Між іншим, за активної підтримки Білла Гейтса відомі політики і бізнесмени обмінялися технологіями будівництва електронних урядів (
E-Gov).
А при чому тут Единбург, спитає читач березневої газети 
«Валеологія»?
Виявляється, Единбург був вибраний для технологічного форуму і прем’єри системи
Windows Vista зовсім не випадково. За визнанням експертів Європейського Союзу, Шотландія наразі є однією із найбільш «оцифрованих» держав світу. Пересічні шотландці мають можливість не тільки здійснювати платежі через Інтернет для оплати податків і придбання речей, а також лобіювати через Мережу закони.
**
Сайт парламенту Шотландії можна назвати взірцем сучасного «електронного уряду». Вважається, що саме впровадження в громадське життя нових інтернет-технологій дозволить європейцям забезпечити максимальний рівень доступності державних інститутів, – це одна з головних умов держав-членів ЄС. Для порівняння,  пам’ятаєте обіцянки попереднього уряду про створення і в Україні єдиного вікна, щоб і нам щось перепало для підвищення рівня доступності державних інститутів? Единбург. Парламент.

Фото з сайту Шотландського Парламенту

Газета «Валеологія» на своїх шпальтах демонструє, який вигляд має насправді доступне для будь-якого громадянина Шотландії вікно на державному урядовому сайті, на адресу якого щорічно надходить приблизно 1,5 млн. петицій від громадян. Причому думка виборців є переважаючою і на листи громадян Шотландії уряд мусить відповідати, як і майже у всіх держав ЄС, до членства в якому ми активно і з великим ентузіазмом чимчикуємо, хоча багато кому з нас випало в житті написати хоча б одного листа до державних установ і багато хто з нас дотепер «Ждет ответа, как соловей лета». На щастя, шотландці не дуже розуміють зміст прислів’я про літо, і про те, скільки саме соловейку належить його очікувати, і про те, як можна безкарно не відповідати на листи... **
Шотландія – гарний приклад для країн-сусідів. Європейський комісар з регіональної політики Данута Хюбнер, наприклад, впевнена, що впровадження електронних технологій в державне управління приведе до позбавлення адміністративного надлишкового тиску на економіку і в найближчі роки дозволить прискорити економічний зріст в ЄС в середньому на 1,5 відсотки. Единбург. Відкриття форуму.

Фото з сайту Шотландського Парламенту

Каталізатором дискусії про цифрове майбутнє Європи став голова Ради директорів Microsoft Білл Гейтс, статок якого досягає 53 мільярди доларів.
На його думку, існуюча в світі система освіти не дає молодим людям можливості використати високі технології...
Форум виявився достатньо представницьким. На ньому були присутні не тільки акули сучасного бізнесу, але також й перші особи деяких держав. Наприклад, президент Ісландії Олавур Гримссон зізнався присутнім, що робота політика в ХХІ столітті стає все важкішою.
**
В його країні доступ до Всесвітнього павутиння має більша половина мешканців. І кожний четвертий вважає своїм обов’язком написати листа до голови уряду... Единбург. Білл Гейтс на форумі.
Фото з сайту Шотландського Парламенту
Гол.ред. порталу Валеолог     www.valeolog.com   Довгаль С.І.                
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA