Повернутись до змісту

ЩО НОСЯТЬ В ПАРИЖІ


Далеко не всі тут одягаються так, як показано в репортажах про дефіле. В щоденному одязі, насамперед, цінується його практичність. Тому дві третини парижанок ходять в брюках, як правило, чорних, а згори — все що завгодно.
Влітку — футболка, взимку — куртка, але з шаллю або широким шарфом. Взуття — черевики або кросівки.

У Діора або Річчі одягаються загалом на роботу, і тоді, якщо жінка працює не просто в солідній конторі, а надто солідній, і за своїми обов'язками зв'язана з менеджментом, прийомом іноземних делегацій тощо. Взагалі в Парижі є тільки одне місце, де всі жінки одягнені добре й дорого. Це Палац Правосуддя, куди приходять судитися і всі хочуть виглядати пристойно.

До речі, те ж саме й з косметикою. Бойова розмальовка взагалі, як правило, до сорока років не вживається. Француженки за складом свого розуму і за рівнем самовпевненості вважають, що вони гарні й так без всіляких там одежок і макіяжів.

І ця самовпевненість у них в крові з давніх давен.

Подивіться на портрет мадемуазель Рів'єр пензля Жана Огюста Доменіка Енгра 1805 року, видатного французького живописця, неперевершеного майстра в відображенні глибини й правдивості психологічних характеристик людини.

Гарне, ніжне обличчя дівчини, що з якимось подивом дивиться на нас й упродовж трьох століть не може знайти відповіді на своє «чому»?

Ні макіяжу, ні пишної зачіски, нічого... Але, які краса, духовність, вишуканість, витонченість, яке благородство. В вухах дівчини сережки, що підкреслюють бездоганний овал обличчя і так пасують до її темних широкорозставлених очей. Вбрання дівчини з блакитної начебто повітряної тканини на зразок шифону, оздобленого блакитно-сірим атласом. Повітряне небесно-блакитне диво підкреслюється довгими світло-коричневими перчатками без пальців, які підкреслюють красу дівочих рук і пасують до волосся й очей мадемуазель Рів'єр (зараз ми часто бачимо перчатки на руках наших зірок і вбрання з невагомих тканин — шифону, батисту, шовку, штучних тощо). Вираз очей, тонка усмішка дівчини свідчать про її розум, може й трохи іронічний, добре виховання й гарний смак.

Цей портрет — шедевр, який зберігається в Луврі і вважається одним з найбільших світових досягнень портретного мистецтва.

***
Жан Огюст Доменік Енгр
Портрет мадемуазель Рів'єр
(1805)
Одяг, який зараз носить увесь Париж, доступний і середньому класу, і простим трудівникам, і ним забиті полиці вісімдесяти відсотків магазинів.
Ті, хто хочуть мати якісний одяг, ходять і в дорогі магазини, але мало що купують — головним чином придивляються і чекають на розпродажі, які провадяться двічі на рік, взимку й влітку.
Але те, що вони куплять в дорогих магазинах знову ж таки не обов'язково буде яскравим і таким, що кидається у вічі.
Швидше за все, ті самі чорні брюки, невиразні кофти, просто розраховані на велику кількість прань. На речових ринках середній клас взагалі нічого не купує, але ті, у кого достаток скромніший, і там можуть знайти всі елементи паризької уніформи. При цьому відбувається явище, яке не поясниш. Якщо йде богато і яскраво вдягнена жінка, то це, як правило, наша співвітчизниця, і погляди чоловіків на ній зупиняються. Невідомо, чи бентежить це місцевих дам, але ніяких спроб змінити ситуацію вони не роблять.

А ЧТО В ПАРИЖЕ НОСЯТ СЕЙЧАС ?
ВОСТОЧНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ МОДЫ

Повернутись до змісту