«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

ДІТИ  БЕЗ  НАРКОТИКІВ
посібник для батьків
Витяги з інструкції Міністерства освіти США

Washington ProFile
(переклад з російської)

Деякі батьки наркоманів думають, що їх дитина почала вживати наркотики під впливом ровесників або торгівців наркотиками. Однак діти говорять, що почали вживати наркотики, щоб позбутися нудьги, забути про свої проблеми і розслабитися, повеселитись, задовольнити свою допитливість, ризикнути, відчути себе дорослими, показати свою належність до певної групи тощо. Діти й підлітки часто самі приєднуються до нової компанії ровесників, щоб проводити час з тим, хто обрав аналогічний стиль життя, а не просто підпадають під вплив нових друзів. Батьки краще всіх знають своїх дітей, і тому їм легше запропонувати правильні альтернативи вживання наркотиків.
На жаль, в нашій культурі процвітають моди й дивацтва, пропагуючі шокуючі цінності. В мозок сучасних дітей проникають виключно витонченими і прихованими способами ідеї про те «хороше», що зв’язане з алкоголем, тютюном і наркотиками.
Для боротьби з такими враженнями поставте комп’ютер і телевізор в загальній кімнаті, щоб ви могли контролювати, що дивляться ваші діти.
Посидьте з ними, поки вони дивляться телевізор чи коли вони знаходяться в Інтернеті, щоб вивчити їх смаки.
Розмова з дитиною про наркотики
Спілкування з дитиною 4-5 років
Погляди й звички, які формуються в цьому віці у дітей, серйозно впливають на рішення, які вони прийматимуть, стаючи старшими. В цьому віці во­ни прагнуть дізнаватися і запам’ятовувати правила і хочуть почути вашу думку про те, що таке добре і що таке погано. Хоча вони вже достатньо великі для того, щоб розуміти, що паління для них погано, вони ще не готові до сприйняття складних фактів про алкоголь, тютюн та інші наркотики.
|– Розкажіть, чому дітям потрібна здорова їжа. Попросіть дитину назвати кілька улюблених продуктів і поясніть, як ця їжа сприяє підтримці здоров’я і сили.
|– Виділіть регулярний час, коли ви можете всю свою увагу приділити вашій дитині. Сядьте на підлогу і пограйте з дитиною, дізнайтеся про те, що їй подобається і не подобається, дайте їй зрозуміти, що ви її любите. Тим самим ви створите міцні стосунки довіри і прихильності, які дозволять прийняти рішення не вживати наркотики в майбутні роки.
|– Встановіть такі принципи, як необхідність грати чесно, ділитися іграшками і говорити правду, щоб діти знали, якого роду поведінки ви од них чекаєте.
|– Заохочуйте вашу дитину виконувати вказівки і задавати запитання, якщо вона не розуміє вказівок.
|– Якщо у вашої дитини щось не виходить в процесі гри, скористайтеся цим для розвитку навичок подолання проблеми. Наприклад, якщо вежа з кубиків весь час падає, попрацюйте разом, щоб знайти можливе рішення. Перетворення негативної ситуації в успішну зміцнює впевненість дитини у власних силах.
|– По можливості дозволяйте вашій дитині вибирати, що одягати. Навіть, якщо одежа не зовсім витримана в кольоровій гамі, ви розвиваєте здібності дитини до прийняття рішень.
|– Вкажіть на отруйні і шкідливі речовини, які звичайно знаходяться вдома і прочитайте вголос попереджуючі етикетки на продуктах. Поясніть дітям, що не на всіх «поганих» ліках є попередження про небезпеку потрапляння їх всередину організму людини, а тому можна їсти чи нюхати тільки ту їжу або прописані ліки, які їм дають батьки. Поясніть, що ліки можуть допомогти тому, для кого вони призначені і зашкодити будь-кому іншому, особливо дітям.
Спілкування з дитиною 5-8 років
В цьому віці дитина звичайно демонструє зростаючий інтерес до світу, який знаходиться за межами сім’ї і дому. Розкажіть, що будь-яка речовина, яку людина приймає всередину, відмінна від їжі, може бути вкрай шкідливою. Поясніть, як наркотики заважають роботі організму і можуть привести до дуже поганого самопочуття людини чи навіть викликати смерть. Розтлумачте поняття звикання – що вживання наркотику може стати шкідливою звичкою, якої важко позбутися. Похваліть ваших дітей за гарний догляд за своїм тілом і невживання того, що може зашкодити.
Діти повинні розуміти:
|– як відрізняються один від одного продукти харчування, отрути, ліки і наркотики;
|– що ліки, які прописані лікарем і вживаються під керівництвом відповідального дорослого, можуть допомагати під час хвороби, але можуть бути шкідливими при неправильному вживанні. Тому дітям треба триматися подалі від невідомої речовини;
|– чому дорослі можуть (в обмеженій кількості) пити алкоголь, а діти не можуть, навіть в невеликій кількості.

Спілкування с дітьми інших вікових категорій дивіться в газеті «Валеологія» №№ 9-12   '2004
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA