return_links(15); ?>
return_links(); ?>
ОГЛАВЛЕНИЕ

ЯЗИКОВИЙ ДИСПЛЕЙ ОБМАНЮЄ ПОЧУТТЯ,
ЩОБ РЯТУВАТИ ЛЮДЕЙ

 ** Понад 40 років тому один американський вчений серйозно замислився над здатністю мозку гнучко перебудовувати свою роботу при травмах тих або інших ділянок кори. Він присвятив життя цій темі, а тепер його винахід може перевернути долю мільйонів нещасних.

Відомо, що, наприклад, втративши мову через травму голови, людина має шанс повернути її знову в деякому об’ємі, хоча за неї вже відповідатиме інша ділянка мозку, немов навчена заново. Є й інші приклади гнучкості нашої нейронної сітки.

Доктор Пол Бачиріта з університету Вісконсіна не просто вивчав цю проблему. Він перевів її в технічну площину, запитавши себе: чи не можна транслювати сигнал, припустимо з відеокамери, на нові ділянки кори, щоб людина, яка втратила зір, знову почала бачити?

Доктор Пол Бачирита займається вивченням адаптаціі мозку багато років
(фото з сайту brainportinfo.com).
Тепер Бачиріта знає відповідь. Вона втілена у вигляді комплексу електроніки, названій «машинно-мозковий інтерфейс», а кінцевий вузол комплексу – «Язиковий дисплей».
***
Прилад з десятками електродів, які створюють слабе поколювання в язиці відповідно яскравості пікселів на картинці, яку знімає відеокамера.

Чому саме язик? Як не дивно, ще років тридцять тому Пол почав подібні експерименти з «трансляцією» картинки на шкіру.
Але поступово, пробуючи знову й знову, дійшов висновку, що краще язика в якості чуттєвого елементу не знайти.

Саме машина – це відеокамера, яка закріплюється на голові пацієнта, комп’ютер, що перетворює сигнал, і, власне, дисплей TDU.

1101409.jpg (28899 bytes)
Сліпий Ерік чудово орієнтується, спілкуючись з собакою Сіго
(фото з сайту brainportinfo.com).
***
Перевірка приладу показала, що він може набагато більше, ніж навіть вважали його творці. До речі, можна було б експериментувати з самим TDU, але ж вченого і його колег цікавила не стільки сама техніка, скільки реакція мозку на неї. Тому досліди треба було провести по-чесному.

За матеріалами сайтів brainportinfo.com http://www.membarana.ru/articles/health/2004/11/25/214900.html

ПРОДОВЖЕННЯ   В   ГАЗЕТІ "ВАЛЕОЛОГІЯ"

ОГЛАВЛЕНИЕ