«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

  Інфаркти і інсульти залишаються головними причинами смерті в світі 

Серцево-судинні захворювання є основною причиною загибелі українців, відзначають медики.

Близько 40 тисяч інфарктів щороку відбувається в Україні, з них близько 20 тисяч - потребують ангіографії і стентування. Про це на брифінгу в липні повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, - передає УНІАН.

За словами заступника міністра, серцево-судинні катастрофи, зокрема інфаркт міокарда, є основною причиною загибелі українців.  

"2017 - рік, коли боротьба з серцево-судинними захворюваннями визнана пріоритетною. Своєчасність та доступність висококваліфікованої медичної допомоги варто життя пацієнтів. Влітку  уряд ухвалив рішення про розподіл коштів на придбання ангіографічного обладнання.

Наша кінцева мета - Україна покривається мережею установ, де проводиться ангіографія і стентування, де за короткий час може бути здійснено відновлення прохідності серцевої судини і збережена діяльність серцевого м'яза. Ми створюємо  мережу закладів, закуповуємо стенти та витратні матеріали ", - сказав заступник міністра.

За його словами, через міжнародні організації вже закуплено 10,5 тис. стентів.

 "У 2015 році було закуплено 7100 стентів. Зараз - 10500 значно кращої якості і зекономлено коштів на мільйони доларів. Це дозволить докупити стентів ще в такій же кількості ", - сказав О.Лінчевський.

Заступник міністра також зазначив, що стенти та витратні матеріали розподілятимуться  таким чином, що пацієнтам з інфарктом невідкладна медична допомога надаватиметься безкоштовно.
"Нова формула перерозподілу стентів зробить коронографію та стентування доступними і безкоштовними для кожного українця».
   Акад. В.М. Коваленко про «справи серцеві»  в Інституті  кардіології    їм. академіка М.Д. Стражеска
Наводимо коментар щодо фінансування медичної науки в Україні  директора Центру акад.  В.М.Коваленко:

«Скорочення та недофінансованість установ Академії медичних наук України і, зокрема, ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології їм. академіка М.Д Стражеска» поставили на межу виживання один з провідних національних медичних центрів України.

Інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска с провідною установою держави щодо вивчення проблеми гострого інфаркту міокарда, який вперше в світі 100 років тому описав засновник Інституту Микола Дмитрович Стражеска.

Інститут перший в Україні втілив систему етапної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, впровадив інтервенційні технології лікування хворих з цією патологією, що дозволило знизити смертність від інфаркту міокарду в 4-5 разів до рівня 3-4 %. Цей показник аналогічний до показника смертності в провідних клініках Європи та Америки. В середньому по Україні цей показник складає 15-18%.
Щороку в ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології їм. академіка М.Д. Стражеска» лікується близько 1000 хворих на гострий інфаркт міокарда. Своєчасне та ефективне надання медичної допомоги сприятиме не лише зниженню смертності у зв’язку з серцево-судинними хворобами, а й зменшенню інвалідизації та сприятиме збільшенню тривалості життя цієї категорії хворих.
Крім того, Інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска забезпечує науковий супровід, зокрема, розробку та втілення нових методів лікування гострого інфаркту міокарда, упередження його розвитку та ефективної реабілітації.

Фінансування високотехнологічного лікування інфаркту міокарда, в тому числі оплату праці наукових співробітників та лікарів у 2017 році зменшено на 50 %. Відповідно до бюджетного кодексу України Інститут неспроможний не тільки забезпечити ефективне лікування навіть половини пацієнтів з гострим інфарктом міокарда згідно виділеного фінансування, але й змушений скоротити майже 50 % співробітників або перевести їх на неповний робочий день чи надати неоплачувані відпустки.

Ці фактори унеможливлюють забезпечення належної медичної допомоги і ставлять на межу виживання системи надання кардіологічної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда і на інші тяжкі хвороби системи кровообігу, що збільшить показник смертності від хвороб кровообігу, яка досягає 70% у загальній структурі смертності в Україні і є одним з найбільших у світі.

Директор ДУ « ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України,

Академік НАМН України Володимир Миколайович Коваленко

http://www.strazhesko.org.ua/komentar-direktora-centru-akad-v-m-kovalenko-schodo-finansuvannya-medichnoyi-nauki-v-ukrayini

Читачу також буде цікаво познайомитися з методами лікування інфаркту в Швейцарії.

на порталі Валеолог

          http://valeolog.com/kats.htm

                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA