return_links(15); ?>
return_links(); ?>
ОГЛАВЛЕНИЕ

Хворий хлопчик Бен Даскін, програміст Ерік Джонсон і лікар Сеймур Зоджер
намагаються спільними зусиллями побороти хворобу Бена – рак крові

Бену Даскіну дев’ять років. У п’ятирічному віці лікарі виявили у нього лейкемію і почали лікувати. Бен любить відеоігри і грає в них, коли дозволяє мама. Вона й спробувала пояснити Бену на зрозумілій йому мові ігор, в чому полягає його захворювання і як його лікують. Проте взята для прикладу гра Рас-Мап нічого Бену Даскіну не пояснила. Справді, коло з тривугловим ротом, який ковтає точки й бонуси в лабіринті, рятуючись від примар, не найкращий посібник по білокрів’ю.

Лейкемія – хвороба органів, які виробляють білі тільця крові, селезінки, лімфатичних залоз і кісткового мозку, внаслідок чого дуже збільшується кількість кров’яних білих тілець в крові, настають хворобливі зміни органів, які закінчуються смертю від виснаження. Лікування можливе тільки в ранньому періоді хвороби.

Game.jpg (10508 bytes)
Фрагмент комп`ютерної гри Ben's Game на сайті: www.apple.com

Бен вирішив, що дітям, хворим на рак крові, потрібна якась нова гра, яка допоможе їм зрозуміти, з чим стикнувся організм. Вона надасть їм сили для протистоянні хворобі, частково зніме біль і стрес, зв’язаний з лікуванням. Але як за допомогою комп’ютерної гри пояснити іншим дітям суть свого захворювання і методи його лікування?
Зрозуміло, що рішення 9-річного хлопчика зробити “гру” звучить, по меншій мірі, наївно. Без підтримки дорослих він нічого такого не зміг би зробити. На щастя, його підтримали дорослі з Make-A-WishFoundation – Фонду в Сан-Франциско, який виконує бажання дітей з небезпечними для життя захворюваннями. Він має 81 філіал в США і 22 за рубежем на всіх континентах.
А з’явилася ця некомерційна організація завдяки сім’ї і друзям 7-річного хлопчика на ім’я Кріс, у якого в 1980 році виявили лейкемію. Хлопчик мріяв стати офіцером поліції, побути ним хоча б упродовж одного дня. Мати Кріса, родичі і друзі зробили все, щоб його мрія збулась.
В середньому завдяки Фонду виконується приблизно три сотні бажань за рік. Вартість здійснення одного бажання – близько 10 тисяч доларів.
Фонд, куди Кріс направив свій запит, в особі Патрісії Уілсон зайнявся пошуками партнерів для розробки гри.
Спочатку нічого не виходило. Компанії заявили, що гра не варта свічок. Але знайшлася людина, готова їм допомогти. Програміст Ерік Джонстон запропонував свої послуги, а компанія, в якій він працює, в усьому його підтримала.
Мало того, що Ерік погодився зробити мрію Бена реальністю, він ще й зацікавив хлопчика процесом створення гри, узгоджуючи з ним кожний крок, – упродовж багатьох місяців вони зустрічалися щоденно.
Бен, наприклад, розповів програмісту про різні побічні ефекти захворювання, які б хотів відобразити у грі. А лікар Бена, доктор Сеймур Зоджер, виступив як медичний консультант. В травні 2004 року бета-версія “гри Бена” з’явилася в Інтернеті: 5,5 мегабайт можна скачати зовсім безплатно. Наразі її завантажили понад 35 тисяч людей.
Команда розробників зробила гру максимально простою, щоб навіть маленькі діти могли в ній розібратися. Вона продемонструвала сучасний валеологічний принцип підходу до врятування життя хлопчика – новітні технології (наукові, комп’ютерні, медичні) для боротьби із смертельною хворобою. При цьому дуже важливо, що мама хлопчика, родичі, знайомі зуміли вселити в нього віру в одужання, бажання боротися за своє здоров’я і за допомогою гри самому вибирати раціональну стратегію своєї поведінки.
Головний герой гри – хлопчик, розсікаючий ворогів на реактивному скейтборді, – це і є Бен. Мета полягає в тому, щоб зруйнувати всі видозмінені клітини (внаслідок лейкемії) і зібрати сім щитів, які забезпечують захист від побічних ефектів хіміотерапії.
Щити охороняють монстри:
Озноб – Iceman Monster, Блювота – Robarf Monster,
Вітряна віспа – Big Chicken Monster, Лихоманка – Fire Monster,
Крововилив – Vamp Monster, Втрата волосся – Qball Monster,
Висип – Tornado Monster
Трьома видами амуніції в грі є: здоров’я, яке ви одержуєте в кутку “лікарня”, боєприпаси, які видаються в кутку “аптека”, і “ставлення” підбираємо в кутку “дім”.
Залишається додати, що хоча головний герой при зіткненні з монстрами втрачає “здоров’я”, загинути він не може – так вирішив Бен. Це його життєстверджуюче повідомлення іншим дітям.

Завантажити гру Бена можна на сайті Make@Wish
ОГЛАВЛЕНИЕ