ОГЛАВЛЕНИЕ

КОСМІЧНА  ОРАНЖЕРЕЯ
Виставка  фантастичних   квітів

Перед очима глядачів постає екзотична оранжерея квітів, але не з Південної Америки або Нової Зеландії. Багатометрові квіти плавають в глибинах космосу: примхливі породження нанотехнологій, радіотехніки і біоінженерії розмножуються, вловляючи космічний пил.
R
Художник і письменник Мартин Нарознік з Ванкуверу відкрив свою виставку фантастичних картин, які зображують розумні квіти, плаваючі серед зірок, в космічному центрі Джонсона. Чому саме агентство NASA надало приміщення виставці? Бо це для NASA спосіб привернути увагу молоді до космічної галузі. Саме тієї молоді, яка захоплюється фантастичними сагами про космічні мандрівки і зіркові війни.
Для Нарозніка його проект – не просто фантазія, але серйозна спроба прогнозу, яка ґрунтується на сучасних досягненнях в різних галузях знань. Він виставляє свій проект як гуманну і добру альтернативу поширенням негативним образам майбутнього, заповненим війнами, машинами для знищення планет, повсталими роботами або вийшовши ми з-під контролю вірусами.
Кількома місяцями раніше Нарознік видав книгу про космічні квіти і запустив відповідний сайт. Це не роман, а швидше довідник, немов перенесений до нас з кінця ХХІІІ століття. За допомогою комп’ютерної графічної програми автор “запроектував” багато різновидів космічних квітів у поперечнику від півметра до кількох метрів.
UFO
Не можна сказати впевнено: У Нарозніка космічні квіти – це машини чи живі істоти. В усякому разі вони мають якийсь інтелект (якщо не людський, то тваринний), рухаються харчуються і розмножуються, використовуючи сонячне світло, між зірковий газ і пил, а до складу цих створінь входить органіка.

FL FL
OOFKA – дуже рідкісна квітка. Проте про всякі труднощі при її пошуку забуваєш, коли її сині ягоди тануть в роті – вони містять могутні релаксанти. При підльоті до квітки треба послати комп’ютерний шифр, щоб ця кіберістота підпустила до себе і дозволила зірвати її плоди (фото з сайту spacebloom.net) Line.jpg (2197 bytes) DOOGMINT – ця квітка має реактивний двигун,
який дозволяє їй активно шукати їжу. При поміщенні в штучне середовище космічних поселень – перероблює забруднення, а також дозволяє підключитися до своєї енергосистеми
(фото з сайту spacebloom.net)

Цікаво, що квіти-біороботи не просто красиві жителі Всесвіту, але й постачальники людей. Що ж люди одержують від квітів? Їжу й напої, сильнодіючі на організм нектари і парфумерні аромати, ліки й незаконні наркотики, до того ж матеріали для виготовлення різних побутових речей.
Навколо квітів розгортається ціла індустрія по збору напрацьовано ними “добра”, яка істотно скорочує потребу людства в класичних герметичних формах під скляними ковпаками.
Вирощування звичайних рослин, фантазує Нарознік стрімко падає – дрейфуючі в космосі квіти виявляються більш вигідними. Люди перетворюються на “бджіл”, які живуть на даровому нектарі – адже квіти розмножуються самі.

FL
ELPAE – це біоніко-електронна квітка містить їстівні частини, однак, при встановленні належного зв’язку, дозволяє використовувати себе як над швидкодіючий процесор (фото з сайту spacebloom.net)

ПРОДОВЖЕННЯ   В   ГАЗЕТІ  "ВАЛЕОЛОГІЯ" 

ОГЛАВЛЕНИЕ