Повернутись до змісту

ЕВОЛЮЦІЯ МОДИ

 ***  ***

На малюнку зображена карикатура на вбрання, з якого сміялися в минулому. На жаль, еволюція моди відбувається набагато швидше, ніж еволюція в інших галузях людської діяльності, наприклад, в валеологічному вихованні. І сьогодні вже з такого плаття не сміються, тільки, чудуються, але не всі і не так, як раніше. |

|

|

|

На сучасній фотографії ми бачимо американську актрису Аліссу Класс в платті, яке є не об'єктом сатири, а реальним вбранням, викликаючим різні емоції у оточуючих. Круте, шокуюче. Важко, звичайно, уявити в такому платті принцесу Діану, Мадлен Олбрайт або Патрисію Каас. |

|

|

|

А це наші дівчата.
Ще не в такому платті, як у Алісси Класс, але теж вже «клас» вони вже на шляху, самі розумієте на якому...

Яка ж думка фахівця з приводу еволюції моди, що очікує нас в III тисячолітті?
В XXI СТОРІЧЧІ МОДИ НЕ БУДЕ!

— говорить видатний паризький дизайнер Олів'є Лапідус.

— Це ж чому?

— Все через жінок. Жінка добила моду. Жінка перемогла кожного кутюр'є зокрема і всіх нас разом. Тепер вже немає жодного дизайнера, який насмілиться в XXI сторіччі продиктувати жінці стиль, розповісти, як їй одягатися. Вона зможе робити те, що захоче: купити собі спідницю на «барахолці», черевики в комісіонці, кофтину витягти з бабусиної шафи. І яку-небудь дорогу деталь купити в модному дорогому бутіку.

— Тобто не так, як у післявоєнні роки, коли Крістіан Діор створив стиль і тим самим новий тендітний жіночий образ?

— Все! Ніякого диктату! В 50-ті, 60-ті роки жінка більше залежала від соціуму, від фінансового становища, навіть від чоловіка. Тепер вона вільна робити те, що їй заманеться.

— І що їй такого заманеться у наступному сторіччі?
— Ну ось, наприклад, будуть нові дивовижні тканини. Це буде дуже важливо, з чого саме зроблено плаття. Припустимо, кожна тканина зі своїм власним дивовижним запахом! Цікаво?

— Уявляю, як швидко набридне це плаття.

— Ну добре, тоді припустимо тканина з обеззаражуючими властивостями. Бактерицидна. Для немовляти.
—Тобто для пелюшок вашої майбутньої дочки?
— Та швидше вже, для пелюшок моїх наступних онуків. Я вирішив покінчити з прет-а-порте і зконцентруватись на науковій праці. Щоб мати час на винайдення тих самих тканин XXI сторіччя, з яких будемо шити в майбутньому пелюшки, весільні плаття для моєї дочки і всіх жінок XXI сторіччя.

Повернутись до змісту