return_links(15); ?>
return_links(); ?>

«ВАЛЕ Л ГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2005
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

«ГАРМОНІЯ ПІВКУЛЬ – ЦЕ І Є ЗДОРОВ’Я,
ЩАСТЯ І МЕТА ПРИРОДИ»

Олександр Довженко
(фрагмент інтерв'ю)


– Олександре Романовичу! Адже всім відомо, що людина завжди носить якусь маску, але варто їй випити.., тобто чи правильне твердження, що «справжня людина – це коли вип’є?»
– Що мається під цим на увазі? Коли людина ви­пиває, частково гальмується (ще не відключається) її ліва півкуля – це наш «цензор» думок, поведінки, емоцій. Права півкуля, відповідальна за емоції, вивільнюється, в ній зосереджена більша частина нашого «я», не скорегована вихованням, культурою, моральними заборонами, різними табу. Проблеми лівої півкулі (здорове мислення, логіка) усуваються і людина немовби «розряджається»...
– Так чому ж одні люди п’ють помірно чи культурно, а у інших такі неприємні проблеми?
– Багато в чому це не залежить від самих людей. Деякі пишаються: «Ось я абстинент, тобто зовсім не питущий, оскільки я вольовий, культурний...». Але багато в чому це заслуга не його, а Природи. Таку людину помісти хоч у тюрму, хоч топи в океані горілки вона ніколи не зіп’ється. І її вольові якості тут не причому. Вона від народження має захисний «біохімічний» бар’єр від алкоголю. Люди, які п’ють непомірно, – це, головним чином, «правопівкульні», ті, у яких наявна не тільки емоційна лабільність, але й інтуїція. Ось чому багато талантів – люди питущі. Або виявляється слабість лівої півкулі, вона проявляється поганою адаптацією, пристосуванням людини до швидко змінюючихся зовнішніх умов. Тому перебудова, реформи породили вал пияцтва (18 л етилового спирту на душу населення, в 70-х роках – 6-8 літрів). Число ж хворих істинним алкоголізмом практично не змінюється ні при соціалізмі, ні при капіталізмі – це біологічна проблема.
Ліва півкуля (мова, мислення) головним чином дивиться у майбутнє, права (почуття) – увесь час опирається на минуле, адже почуттями зрозуміти майбутнє неможливо.
У нас спочатку виникає емоція, почуття і лише потім ми намагаємося його якось пояснити, дешифрувати лівою півкулею. Ось тут ми більше за все робимо помилок.
– Отже всі наші біди через ліву півкулю?
– Краще за все тим, хто гнучкий, планує життя, але реально. Коли треба – раціональний (ліва півкуля) або творчоспонтанний (права) – за ситуацією. В цій рівновазі – щастя: в потрібних місцях треба бути дорослим, організованим, в інших – імпульсивним, вибуховим, безпосереднім.
– Як же боротися з пияцтвом?
– Насамперед – ніяких заборон і страхів – це найлегший і примітивний шлях. «Правопівкульових» треба навчити розряджатися не через алкоголь – це легкий і всім доступний наркотик. «Лівопівкульовим» треба допомагати. Чому вони живуть погано? Не можна ж все в житті передбачити. А коли у них щось порушується, вони це сприймають хворобливо.
Цей розлад, дисонанс між замисленим і реальним і приводить їх до пияцтва. Правда, вони цю ситуацію аналізують і бачать , як погано, якщо бути підвладним почуттям, а не мати здоровий розсуд. «Правопівкульові», навпаки, бачать, чим менше логіки, більше емоцій, тим менше помилок. Їм потрібна просто «віра», а не логічність, організованість, дисципліна. Але поки «права півкуля» не увірувала, то вона є джерелом страхів, побоювань. Звідси ірраціональна поведінка, в тій лічбі і пияцтво. Ось чому нашому суспільству потрібен час, щоб повірити «в інше краще життя», тоді зміниться й поведінка. А поки що людям потрібна допомога, в тій лічбі, і спеціалістів.
ГАРМОНІЯ ПІВКУЛЬ – ЦЕ І Є ЗДОРОВЯ, ЩАСТЯ І МЕТА ПРИРОДИ
Коли Ісус Христос говорить, що Бог всередині нас, мається на увазі всередині нас гармонія Природи, її частина.
Повний текст статті можна буде прочитати в газеті «Валеологія» № 23, 24 '2003


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua