Повернутись до змісту

«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2005
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Зробіть свою квартиру турботливою нянькою і домашнім лікарем,
затишним офісом і «житлом справжнього відпочинку»

return_links(15); ?>
return_links(); ?>
Як створити в квартирі необхідні умови для життя і для роботи?
Що треба для того, щоб умови праці й відпочинку були комфортними?
Радить кандидат медичних наук, психолог Ольга Біднякова:
– Насамперед треба знати нехитрі правила для вашого організму максимально сприятливих умов. Наприклад, при якій температурі людині краще живеться і працюється? В квартирі має бути не нижче 18 і не вище 24 градусів тепла. Однак повітря при цьому ні в якому разі не повинно застоюватися – оптимальна швидкість його пересування по квартирі – 0,2 м за секунду.
Для забезпечення цього можна включити універсальний прилад (нагрівач, вентилятор, охолоджувач і зволожник в одному приладі), який регулює температуру в квартирі в залежності від величини повітряного потоку. В той же час цей прилад контролює і вологість в приміщенні. Відносна вологість має широкий діапазон коливань – від 30 до 70%.
В крайньому випадку можна придбати звичайний побутовий вентилятор, встановлений в кутку кімнати.
Для читання й роботи з документами потрібне ідеальне освітлення. Його дає 60-ватна лампочка над столом. Щоб створити подібні умови для всієї кімнати розміром 25-30 кв. м, потрібні три-чотири стоватні лампи в люстрі.
– Чи впливає на здоров’я і якість роботи рівень шуму?
– Так, рівень шуму – одна з найбільших умов комфортності. Згідно досліджень різних національних і міжнародних центрів, підвищений рівень шуму може привести до частішого серцебиття у порівнянні з нормою у 2,4%, зниженню апетиту на 4%, порушення сну – на 4,5%. Приблизно настільки ж підвищується у людини роздратованість. Цікаво, що виявляється, й повна тиша діє далеко не краще на загальний фізіологічний стан організму. Насамперед, вона приводить до неусвідомленої пригніченості і депресії. Отже, рівень шуму у вашій квартирі чи офісі має бути в межах 10-65 децибелів. Інакше кажучи, коливатися від звуків шелесту листя на вітрі до звуків людського голосу, лунаючого з відстані до 1,5 м.
– Чи можна якось себе відгородити від підвищених шумів?
– Якщо в квартирі шпалери, то під них треба підкласти звукопоглинаючий чи звукоізолюючий матеріал. Його можна купити в спеціалізованих магазинах.
Складніша справа із звукоізоляцією вікон. Якщо головним джерелом шуму є саме вони, то доведеться розщедритися на звуконепроникнені вікна.
– Про рослини. Вони потрібні в квартирі чи ні?
– Навіть якщо у вас вікна виходять на сквер чи парк і ви добре провітрюєте квартиру, зелень на підвіконні просто обов’язкова. Будь-яка – від квітів до петрушки з укропом. Свіжість і кисень, які вона дає цілодобово, важко переоцінити, особливо враховуючи, що все ж атмосфера в місцях постійного перебування людини далека від ідеальної.
– Колір інтер’єру має відношення до комфорту?
– Звичайно. Хоча оформлення залежить від індивідуального смаку, колір має величезний фізіо- і особливо психологічний вплив на людину. За допомогою кольору можна «розширити» або «зменшити» приміщення, створити збуджуючу або заспокійливу атмосферу, викликати бажання працювати або почуття умиротворення.

ЧЕРВОНИЙ. Створює відчуття тепла і деякої важкості в тілі. Зорово наближує пофарбовані ним поверхні, що робить простір більш «стисненим». Діє досить сильно збуджуючи.
ПОМАРАНЧЕВИЙ. Діє практично так само, як і червоний, але не дає відчуття важкості.
ЖОВТИЙ. Створює тепло й збудження, зменшує сприйняття простору, але на відміну від червоного викликає легкість подібно до «а мені літати хочеться».
ЖОВТО-ЗЕЛЕНИЙ. Тепло, легкість, умиротворення, бажання забути про турботи і розслабитися.
ЗЕЛЕНИЙ. Трохи заспокоює, але викликає підвищене почуття байдужості навіть до тих речей, які були для вас завжди важливі.
СИНІЙ. Викликає почуття холоду. Гарний в тропіках чи під час спекотної погоди в місті. Однак психологи не рекомендують його використовувати там, де ви проводите багато часу – він пригнічує свідомість. «Розширює» простір.
ПУРПУРОВИЙ. Створює сильне збудження, особливо при тривалій безперервній дії, важкість у всьому тілі, предмети стають ближчими.
БІЛИЙ і ЧОРНИЙ. Природно, антиподи. Якщо перший викликає почуття холоду, але водночас й легкості, то другий – важкість і пригнічення.

Сподіваємось, деякі поради допоможуть читачам зробити свою квартиру турботливою нянькою і домашнім лікарем, затишним офісом і «житлом справжнього відпочинку».


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua