«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolife@gmail.com

Роботизований екзоскелет  розвантажує   хребет  хірурга під час операції    

                                                                                                                       Довгаль  С.І.    

Про важливість гарної постави для здоров’я людини і наукові дослідження в цій галузі на порталі Валеолог і газ. «Валеологія» йшлося багато разів:

        Техніка Фредеріка Матіаса Александера - відкриття, перевірене  часом

                 http://valeolog.com/MNEWS/0454seq.htm

Але порушення постави може виникнути в результаті професійної діяльності людини,  що пов'язана з тривалим перебуванням в одному положенні тіла, нервовим і психічним напруженням, втомою  рук, очей тощо.   Варто зауважити, що при порушенні постави скорочення  м'язів стає нерівномірним, що призводить до викривлення хребта.
Журналістам і лікарям нещодавно представили нову розробку волгоградських вчених проф. О. Воробйова і к.м.н. Ф.Андрющенко - роботизований екзоскелет хірургічний REX-S для ендохірургів.

  (Ендоскопічна хірургія - метод оперативного лікування захворювань, коли радикальні втручання виконують без широкого розтину покривів, через точкові проколи тканин або природні фізіологічні отвори. З кінця 80-х років ці операції виконують під контролем відеомонітора. В першу чергу ендохірургія охоплює операції на органах черевної та грудної порожнини - лапароскопічні і торакоскопічних втручання. Саме ендохірургія дозволила найрадикальнішим чином перейти до виконання мінімально інвазивних втручань.

   Мінімально інвазивна хірургія - галузь хірургії, що дозволяє проводити радикальні операції з мінімальним пошкодженням   структури здорових тканин і мінімальним порушенням їх функцій).

Робота над створенням екзоскелета в стінах ВолгДМУ почалася шість років тому. Тоді відразу були поставлені основні завдання: він повинен бути легким по вазі, недорогим в виробництві і простим в експлуатації. Рішенням цього і займалися волгоградські розробники.
Сьогодні сучасна медицина зробила крок далеко вперед і побудована на малоінвазивнності  та ендоскопії. Це - майбутнє медицини, - зазначає О. Воробйов. - Такі операції легше переносяться пацієнтами, зменшують крововтрати, скорочують реабілітаційний період.
Зате хірургам працювати стало складніше: багатогодинні операції або кілька операцій поспіль! І все це практично в одному положенні тіла з повною концентрацією уваги, дивлячись на екран монітора ... Значне нервово-емоційне та психічне напруження, статична електрика окремих груп м'язів ... Це призводить до втрати працездатності хірурга, зниження продуктивності праці, погіршення результатів операцій ».
До речі, вага рук середньостатистичної людини - 14 кілограмів, голова - близько 4-5 кг - і все це навантаження під час хірургічних операцій лягає на хребет. В результаті близько 90% ендохірургів, досягнувши, здавалося б, свого професійного розквіту, набувають професійні захворювання, пов'язані з порушеннями опорно-рухового апарату, і самі стають пацієнтами.
Тому зовсім не дивно, що ідея створити модифікацію екзоскетеа для ендохірурга не просто маячила в повітрі, вона активно шукала шляхи реалізації. І в стінах ВолгДМУ  вчені працювали над спецодягом для ендоскопіста. Для цього були поставлені додатково основні завдання: пристрій не повинен обмежувати рухів хірурга, повинен мати можливість стерилізації і  повністю ховатися під стерильним халатом від операційного поля, крім легкості по вазі має знімати навантаження з хребта, приймаючи їх на себе. Проведені дослідження показали, що творці нового екзоскелета з цим впоралися.
«Існують операції, які тривають  упродовж трьох години, і коли стоїш в операційній, в постійній напрузі, то ці три години сприймаються як 10 ... І операції інколи  доводиться робити одну за однією. Звичайно, відчувається втома і хочеться відпочити і розім'ятися », - зізнається випробувач екзоскелету В.Сейкіна.
Створений екзоскелет ендохірурга  на сьогоднішній день є унікальним. Патент на винахід даного екзоскелета вже отримано і тепер пристрій має бути запущеним в серійне виробництво. Потенційні партнери для співпраці вже є.
«Новий екзоскелет - це комплаенс фундаментальної науки і практичної медицини ... Наші лікарі вже оцінили розробку. І ми впевнені, що вона буде затребувана в клініках світу», - вважають лікарі.
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA