«ВАЛЕОЛОГІЯ»
                ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
   ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
           valeolog.com
        http://www.valeolog.com/
                 valeolife@gmail.com

                        Штучний інтелект знайшов природні аналоги ліків проти старіння  

Рапаміцин є антибіотиком і імунодепресантом, його поява близько 15 років тому викликало великий інтерес через те, що  в лабораторних тестах на тваринах він показав здатність імітувати дієтичні обмеження, які допомагали піддослідним тваринам жити довше і бути здоровіше.
               Див. на порталі Валеолог:
                         «Секрет бактерій острова Пасхи»
Однак виявилося, що рапаміцин має побічні ефекти, серед яких - збільшення резистентності до інсуліну, що може стати причиною діабету.
Результати досліджень, опубліковані в Journals of Gerontology: Biological Sciences, пояснили, чому це відбувається, і як можна вирішити цю проблему.
Вчені припустили, що поєднання рапаміцину і інших ліків, компенсуючих підвищення резистентності до інсуліну, допоможе отримати користь від препарату без небажаних побічних ефектів.
«Це може бути важливим кроком вперед, якщо ми знайдемо спосіб отримати очевидні вигоди від застосування рапаміцину без збільшення інсулінорезистентності, - вважає Вівіана Перес, доцент кафедри біохімії та біофізики. -  І може бути не тільки способом збільшити тривалість життя, але й  методом лікування деяких вікових захворювань і загального поліпшення стану здоров'я. Люди не тільки мають жити триваліше, але жити краще і з більш високою якістю життя ».
Вирішенням цієї проблеми став препарат метформін, який у  пацієнтів з діабетом викликав збільшення окислення ліпідів. В лабораторних випробуваннях комбіноване використання рапаміцину і метформіну запобігло виникненню небажаного  побічного ефекту.
Достовірність висновків дослідників були підтверджені результатами більш масштабних випробувань, і комбіноване застосування метформіну і рапаміцину  застосовувалася для лікування старіння і вікових захворювань.
Згідно з дослідженнями, і метформін (ліки проти діабету 2-го типу), і імунодепресанти (рапаміцин) володіють значним ефектом при лікуванні раку і старечих захворювань, однак, обидва вони надають значні побічні ефекти і, крім цього,  продаються тільки за рецептом, що ускладнює їх використання в якості препаратів, які подовжують життя.
Вчені британського Дослідницького фонду біогеронтологіі, компаній Insilico Medicine і Life Extension за допомогою методів штучного інтелекту  знайшли натуральні миметики препаратів метформін і рапаміцин, що перешкоджають старінню і розвитку раку.
(Миметики (грец. Mimetes - наслідувач), тобто речовини, які запускають або гальмують певні процеси в організмі так само, як це відбувається при обмеженні калорій).
Звернувшись до допомоги нейронної мережі, група вчених проаналізувала безпеку і генетичну схожість кілька сотень натуральних речовин, які могли б повторити дію цих препаратів, але були б позбавлені побічних ефектів. 
В результаті було виявлено безліч нових кандидатів на миметики метформіну і рапаміцину, про які раніше не було відомо. Зокрема, близьким міметиком метформіну виявився алантоїн і гінсеносід, а рапаміцину - галлат епігаллокатехін і ізоліквірітігенін, і вітаферін - для обох препаратів.
Важливість цього дослідження в тому, що натуральні препарати не регулюються Управлінням із санітарного контролю та іншими відомствами США і можуть в майбутньому з'явитися на полицях аптек у вільному продажі як харчові добавки, які уповільнюють механізми старіння на молекулярному та клітинному рівні.
Нещодавно  американські лікарі повідомили про готовність до клінічних випробувань першого препарату, дія якого полягає в збільшенні тривалості життя. Він впливає на ген, який змушує старі клітини помирати, причому робить це без шкоди для сусідніх здорових клітин.
                                    Для   порталу  Валеолог  С.Довгаль
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


                                       © Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
                                                        ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
                                                              NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала http://www.valeolog.com/
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты   valeolife@gmail.com        valeopressa@rambler.ru