«ВАЛЕОЛОГІЯ»
                ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
   ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
           valeolog.com
        http://www.valeolog.com/
                 valeolife@gmail.com

                                                                   Мікроглія і здорова нервова система                                                      

«Щоб зрозуміти роль мікроглії в нейродегенеративних захворюваннях, ми спочатку повинні дізнатися, які гени в мікроглії людини виражені  при здоровій нервовій системі. Раніше це ніколи не з’ясовувалося», - заявила Т. Фернанда де Альмейда Галатро, співавтор  нового сумісного дослідження бразильських і голландських вчених по основних генах, які задають розвиток і функціонал   мікрогліальної тканини людини. .
Відомо, що мікрогліальні  тканини є джерелом первинних імунних клітин центральної нервової системи (ЦНС) з функціями, схожими з функціями лейкоцитів, особливо при захисті головного і спинного мозку.
Про особливу роль гліальних клітин вже йшлося на порталі Валеолог:
«Стенфордські вчені раніше припустили, що вже на ембріональному рівні, коли тільки починає формуватися нервова система і мозок, за кожним майбутнім нейроном формується група гліальних клітин», щоб захищати його і спрямовувати в передречене місце.
                   А яка ж функція мікроглії в процесі захисту  нейронів?
Мікроглія захищає нейрони і перевіряє їх оточення на наявність зовнішніх небезпечних агентів,  які виявляють себе через мертві синапси, нейрони, що вимагають видалення, і інші. Коли мікрогліальні клітини (МК)  виявляють в оточенні нейрона проблему, вони швидко переміщуються, щоб піддати фагоцитозу виявлений   агент.
З огляду на роль мікроглії в імунних реакціях ЦНС, її клітини  стали об’єктом дослідження нейродегенеративних захворювань (хвороби Паркінсона, бокового аміотрофічного склерозу, хвороби Паркінсона).
Як повідомила пані Т.Фернанда, дослідження було вимушено вирішувати зовсім нову задачу - дізнатися, які гени в мікроглії людини виражені при здоровій нервовій системі.
Для цього   вчені вивчили методику відбору проб кортикальної мікроглії під керівництвом Барта Еггена, проф. з Відділу неврології Гронінгену (Нідерланди).
Проби були отримані у 81 пацієнта, з них тільки 39 виявилися без церебральної патології.
«Таким чином ми змогли переконатися, що експериментальна мікроглія взята із здорових мізків», - повідомила пані Т.Фернанда.
Крім цього, проби належали чоловікам і жінкам у віці від 34 до 102 років. Цей широкий діапазон був навмисно обраний, щоб вчені змоги  зрозуміти, як старіння впливає на експресію генів мікроглії.
                        Важливі результати нового дослідження:
  - людські мікрогліальні клітини розвиваються інакше, ніж у мишей
  - багато генів, виражених в мікрогліальних тканинах, відрізняються у людей і мишей (однак , саме  гени мишей використовуються в якості моделей при дослідженнях хвороб Альцгеймера і інших нейродегенеративних розладів!)
- мікрогліальна тканина  у людей і мишей хоча і співпадає по генетичному наповненню і дозволяє виконувати схожі функції, але процес старіння по-різному відбивається на цій тканині, якщо порівнювати людей і мишей.
Тому вчені радять обережно ставитися до результатів випробувань ліків на мишах.
С.Н.Марі, керівник лабораторії «Молекулярна і клітинна біологія» в Медичній школі Університету Сан-Паулу вважає:
«Результати дослідження важливі для вивчення профілів експресії генів нормальної мікроглії під час старіння людини. Вони можуть служити основою для порівнянь,  призначених для  виявлення змін в мікроглії в складі кількох дегенеративних захворювань».
В даний час  дослідження здорової мікроглії триває   і вчені зайняті порівнянням зразків мікрогліальної тканини у людей і приматів. 
                               Для порталу Валеолог С.Довгаль
     Див. також:
               «Опіум для народа». - Бунт гліальних клітин             
              http://valeolog.com/MNEWS/0420seq.htm
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала http://www.valeolog.com/
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA