«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

   Всесвітня конференція з проблем малорухливого способу життя - новий поштовх для розвитку валеології

Всесвітня мережа вчених, які досліджують зв'язок між малорухливим способом життя і проблемами із здоров’ям таких, як ожиріння і серцево-судинні захворювання, оголосила про створення нового словника термінів для підтримки досліджень, присвячених сидячому способу життя.
«Існує гостра необхідність у чіткій, єдиній і загальноприйнятій термінології у всьому світі, щоб полегшити інтерпретацію і порівняння досліджень. Ми досягли величезного прогресу шляхом визначення таких термінів,  як відсутність фізичної активності, стаціонарна поведінка, сидячий спосіб життя, спостереження часу тощо. Ці терміни мають бути перекладеними на кілька мов для швидкого глобального поглинання», - вважають учасники конференції..
«Термінологічний консенсус проекту» конференції був опублікований в міжнародному журналі  «Behavioral Nutrition and Physical Activity» в співавторстві 84 вчених з 20 країн світу.
Концептуальні рамки, описані в проекті, ілюструють, чому енерговитрати і  постава є важливими компонентами  і як співвідносяться періоди бездіяльності, фізичної активності та сну. Документ також надає уточнені визначення з урахуванням усіх вікових груп, в тому числі немовлят, маленьких дітей і людей з хронічними захворюваннями або порушеннями рухливості.
Проект  описує, як слід визначати і вимірювати періоди рухливості і знаходження в спокої в контексті оцінки сидячої поведінки і наслідків для здоров’я.
Автори проекту -  вчені, аспіранти, стажисти, практикуючі лікарі і державні службовці – погодилися, що стандартизація термінології має вирішальне значення для спілкування, для просування майбутніх досліджень…
В проекті вчені відзначили, що серед цих досліджень зараз «швидко розвиваються науки про здоров’я, до яких сьогодні долучаються міждисциплінарні вчені, практики і промисловість».
Малорухливий спосіб життя (МСЖ) стає небезпечним фактором в умовах людства, що розвивається, бо він здатний вражати організм людини набагато страшніше, ніж хвороби.
Тому вчені закликають вчасно усвідомити можливі негативні наслідки МСЖ і створювати нові засоби, які змінюватимуть поведінку людини для поліпшення стану здоров’я і досягнення довголіття
Варто замислитись над геніальним висловом   німецького поета  Йоганна Вольфганга Гете: «Природа не знає зупинки у своєму русі і страчує будь-яку бездіяльність».
До чого призводить зниження рухливої активності див. на порталі Валеолог
              http://www.valeolog.com/MNEWS/0375seq.htm
.                          Довгаль С.І. для порталу Валеолог  
  Можна  прослухати пісню у виконанні Б. Гмирі -
«В движеньи мельник жизнь ведет, в движеньи!» Поет Б. Гмыря
http://mp3.cc/m/147272-boris-gmyrya/2111870-v-dvizheni-melnik-zhizn-vedyot/
                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA