«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

   Компанія Microsoft створює ДНК-диски

Молекули ДНК давно розглядаються вченими в якості носіїв інформації майбутнього, але такі технології дотепер розглядалися досить повільно.
Але постійно зростаючий об’єм цифрових даних, якими користується зараз людство, потребує прискорення процесу створення альтернативних носіїв інформації, які здатні зберігати великі інформаційні об’єми  упродовж тисяч, десятків тисяч і більше років. За експертними прогнозами до 2020р. розмір цифрових даних досягне більше 44 трильйонів гігабайт.
Вчені стверджують, що молекули ДНК можуть використовуватися для надійного збереження даних, створених  людством упродовж усього терміну існування. 
Пояснюється це тим, що  використання, наприклад,   жорстких дисків потребує постійного витрачання енергії. Електронні, магнітні, оптичні та будь-які існуючі носії з плином часу руйнуються. Інформація зникає.
Тому вчені шукають альтернативні методи зберігання інформації – довгострокові, надійні, які не потребують великих витрат.
Одним з таких альтернативних методів зберігання інформації  визнаний метод кодування даних у вигляді послідовності молекул ДНК.
Експерти  Microsoft  Research працюють над створенням потужного ДНК-диска разом з вченими з Вашингтонського університету і біотехнологами компанії Twist Bioscience.
До складу групи дослідників увійшли IT-інженери, фізики, біологи, хіміки, генетики, математики, програмісти, біотехнологи та інші фахівці.
А чому саме молекули ДНК?  
На думку вчених, ДНК при певних умовах може зберігатися  неушкодженою і читабельною упродовж від 1000 до 10000 років.
Згідно розрахунків, проведених вченими із Європейського інституту біоінформатики, в молекулах синтетичної ДНК, розміщених в звичайній  склянці, можна закодувати 100 млн. годин високоякісної відеоінформації. При цьому для збереження інформації не треба витрачати енергію, а в умовах підтримки певних параметрів оточуючого середовища інформація може надійно зберігатися упродовж десятків тисяч років.    
За оцінками експертів Microsoft  Research, один кубічний міліметр ДНК може зберігати один ексабайт (один мільярд гігабайт) даних. В еру смартфонів, наприклад, це дасть можливість генерувати потужні відео, звук, фото, тексти тощо.
Зараз в світі тривають роботи над тим, як зберегти молекули ДНК від ушкоджень, які можуть виникнути з плином часу і призвести до  їх руйнування.
Швейцарські вчені запропонували «know-how» запобігання процесу фізичної деградації молекул ДНК, попередньо розмістивши генетичний матеріал в сферах із кварцового скла і імітуючи температурні перепади упродовж двох тижнів.
Вони також вирішили ще одну дуже важливу задачу, пов’язану з секвенуванням ДНК. Замість кода Хеммінга, який зараз використовується в жорстких, оптичних і інших дисках, дослідники  використали код Ріда-Соломона, який повинен ефективно відновляти точні дані.

До речі, нещодавно компанія Microsoft придбала 10 млн. молекул ДНК у  Twist Bioscience – майже цілу лабораторію з молекулами ДНК для розробки нових технологій. Крім цього, компанія Microsoft проголосила про новий етап експериментів з ДНК, який припускає використання синтетичних молекул ДНК і таким чином наближає еру молекулярних носіїв інформації.

                                    Довгаль С.І. для порталу Валеолог  

                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA