Новини "Марса-500" про сіль, натрієві цикли, гени


..Сіль для нас – речовина необхідна, без неї ми вижити не змогли б. Навіть виникає палка пристрасть до неї, хоча   надлишок солі нам зовсім не потрібний, - попереджував своїх читачів раніше портал Валеолог.

В середньому ми вживаємо 10-15 г солі за день, проте для організму було б достатньо 3-4 г. А багато людей обожнюють солене настільки, що з’їдають за день і 25-30 г.

В Японії, наприклад, середня кількість вживання солі – 60 г за добу, і саме це вважається головною причиною майже поголівної гіпертонії серед японців.

Здається про сіль та її значення для організму відомо майже все, але таке твердження - помилкове.

І це  виявилося недавно під час досліджень, проведених в межах "марсіанського" експерименту "Марс-500", в якому на Землі імітувалися умови марсіанського середовища.

Дотепер вважалося, що сіль, яку ми споживаємо, швидко виводиться  разом з сечею і  в організмі людини підтримується певний рівень натрію.

Вчені виявили, що це не так. Дійсно, 95 % солі виводяться  з організму з сечею, але не щоденно, а у відповідності з щотижневим ритмом. Таким чином, спожитий натрій спочатку певний час зберігається в організмі і  тільки після цього виводиться.

Також було виявлено, що рівень гормонів альдостерону і кортизолу також коливається у відповідності з тижневим ритмом.

При цьому вчені встановили, що загальний рівень натрію в організмі піддослідних "марсіан" також коливався у відповідності з місячними і більш тривалими циклами. Виявилося, що тривалість циклів не залежить від кількості спожитої солі і не зв"язана з вагою тіла.

Дослідження показали, що натрій накопичується в основному в шкірі і м"язах людини. Вчені підозрюють, що гени, які зв"язані з біологічними ритмами організму,  якимось поки що нез"ясованим чином  теж залучаються до життєво важливого натрієвого циклу.

Відкриття вчених "Марса-500" сприятимуть появі зовсім нового напрямку наукових досліджень. Тепер стає зрозумілим, що існуючі добові лікарняні тести на рівень натрію в організмі пацієнта  не враховують натрієві цикли і тому можуть помилятися. 

 


 

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA