«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

Дослідження   астробіологів NASA і «теорія вічності життя» В.Вернадського

                      До 150-річчя з дня народження В.Вернадського
Вчені NASA дійшли висновку, що космос наповнений хімічною основою життя, і тим самим підтверджують “теорію вічності життя” Володимира Вернадського.
“Крихітка життя є в кожному куточку Всесвіту”, –  твердять астрономи NASA.

                                                                   VernD.jpg (30022 bytes)

Одна з наймодніших ідей зародження життя на Землі – «теорія вічності життя» академіка В. Вернадського. Згідно цієї теорії, життя в простих формах існувало у Всесвіті споконвіку (тобто, в астрономічному масштабі – завжди).
«Найпростішими формами» життя могли бути і одноклітинні організми, і бактерії – в будь-якому випадку, абсолютний нуль космосу вони переносили у вигляді спор. Це надзвичайно зручно для міжгалактичних перельотів на повільних астероїдах.
Час від часу спори потрапляли на планети – частіше всього це траплялося при зіткненні планети-матері і комети, що в даному випадку відігравала роль сперматозоїда. Зрозуміло, що понад половини комет були безплідні, і, крім пекучого розкаяння, Всесвіт і разом з ним вищий розум, якщо він і насправді розглядав всі ці звершення в свій мікроскоп, нічого не відчували.
«Теорія вічності життя» викликала в свій час безліч суперечок в наукових колах, проте зараз  NASA зробила подарунок її прихильникам: у комосі справді існують... ні, не безсмертні бактерії і інфузорії-туфельки, а органічний матеріал, з якого досвідчений творець запросто може їх зліпити.
Молекули PANH, якими насичена галактика М18, що в 12 млн. світлових років від Землі, можуть стати «каркасом» для ланцюжків ДНК, РНК, крім того, PANH входить до складу білка гемоглобіну, який розносить кисень по всіх кровоносних судинах людського тіла.
PANH – компонент практично всіх життєво важливих сполук. Візьміть, наприклад, протеїн, хлорофіл,  без якого бездиханні трави і немає зелених лісів, а найголовніше, що PANH – основний «інгредієнт» кави й шоколаду. Так що можна сміливо твердити, що черевоугодництво з’явилося на землі разом з життям. Втім, тут не можна не згадати слова Курта Воннегута про те, що «віра в теорію еволюції мало чим відрізняється від віри в те, що коли на заводському складі піднімається ураган, то з літаючих у повітрі запчастин може сам по собі зібратися Boeing-747».
Якби там не було, але відкриття NASA показує, що у Всесвіті є якийсь біогенний матеріал, запчастини для еволюції.
«Ці сполуки – будівельні блоки для життя, і тепер ми точно знаємо, що у Всесвіті їх задосить, – говорить Доуг Хадгінс з Дослідниць­кого Центру Ames. – Молекули PANH формуються за межами Сонячної системи, а потім якимось чином потрапляють на Землю. Для біологів це має бути дуже цікаво».
Спеціалісти NASA виявили PANH в галактиці М18 за допомогою космічного телескопу Spitzer – вчені отримали з орбіти Землі інфрачервоні знімки, проаналізували спектр, і виявили азотомістячі (що дуже важливо!) поліциклічні ароматичні вуглеводні, які в простонародді іменуються «життям».
Без поліциклічних ароматичних вуглеводнів, якими, за даними Spitzer, буквально насичений кожний куточок нашої Галактики, не можна уявити життя на Землі. Вони зустрічаються в Космосі всюди і у великій кількості.
Раніше вже повідомлялося про відкриття цього класу сполук в космосі, причому, що важливо, на такому віддаленні від нас, що речовини ці, очевидно, синтезувалися вже в ранньому віці Всесвіту (четверть від нинішнього), так що життя десь у космосі (не тільки в нашій Галактиці) може бути дуже і дуже давнім.
Але нове відкриття ще більш важливе. Вчені NASA встановили, що переважна більшість цих поліциклічних ароматичних вуглеводнів несуть в своїй структурі й азот, вони - азотні гетероцикли.
А це вже зовсім інша мова. Органічні молекули, які містять азот, – це не просто одна з основ життя, це одна з головних його умов. Вони відіграють важливу роль в усій хімії життя, в тій лічбі, у фотосинтезі.
Цікаво, що всі ці сполуки особливо часто зустрічаються поблизу старих вмираючих зірок, які навіть у смерті, таким чином, дають «насіння» нового життя оточуючому простору.
«Ми знаємо точно, – вважають вчені, – коли небудь ці крихти пробудять до життя яку-небудь благодатну планету, як колись пробудили Землю».
                                                                         Переклад:   портал Валеолог
                                                     Джерело: Science Daily, «Известия науки»

                               

                                        Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
                                                                    Портал ВАЛЕОЛОГ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA