«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
http://www.valeolog.com/
valeopressa@rambler.ru

                               Портал Валеолог і РадіоЕра FM: Висоцький приходив до нас з майбутнього
25 січня - виповнилося 75 років з дня народження видатного поета, талановитого актора і чудового виконавця авторських пісень Володимира Висоцького.
Є люди, яких важко уявити  літніми і посивілими. Про них кажуть: "Ми їх не згадуємо, ми з ними живемо".
Сьогодні, як і кілька десятків років тому, поет звертається до нас:
Я весь в свету, доступен всем глазам,
Я к микрофону встал, как к образам,
Я приступил к привычной процедуре:
Нет, нет, сегодня - точно к амбразуре".
                                                                 Visotsky2.jpg (68598 bytes)
І ось він перед нами -  живий, щирий, дотепний, темпераментний, вогняний...
Миттєво відгукнувся користувач detch77 з Інтернету :
  "С днем рождения,  Владимир Семенович. Спасибо за Ваше творчество: я знаю, что вы нас слышите!".
А ignat0373 додав:
"Он ведь из будущего приходил, которого не было и которое помог вам построить!"
З народженням   поета поздоровляли  газети, телеканали, радіостанції, сайти й портали віртуального світу. В тій  лічбі лунали вітання з багатьох   українських міст - Києва, Одеси, Вінниці, Маріуполя, Рівного, Львова, Нетішина, Полтави та інших.
Сучасники поета, друзі, колеги і просто шанувальники згадують, що Висоцький  мав якусь непоясненну  владу над аудиторією. І, до речі, не любив, коли його називали бардом, як не любив і словосполучення "бардівська пісня". Визначення  "авторська пісня" йому була до вподоби більше.
26 січня українська радіостанція РадіоЕра FM в програмі    "На слуху"  відзначила день   народження В. Висоцького цікавою передачею-бесідою. Ведучий - Віталій  Науменко, гості   студії - культуролог, мистецтвознавець, театральний критик Сергій Васильєв, телеведучий Андрій Куликов.
Пізніше до бесіди залучилися також радіослухачі, яким пощастило додзвонитися до студії.
Про що ж йшлося в ефірі? Дуже стисло, кількома реченнями наведу основні тези виступів учасників бесіди.
Ведучий В. Науменко розповів, що потяг до творчості   Висоцького прийшов до нього пізно. Йому потребувався якийсь час на її переосмислення. Найцінніші для нього - це твори про війну, в яких хвилює небайдужість поета до пам'яті загиблих.
Ведучий вільно володів темою бесіди і підготував цікаву  для обговорення інформацію  - вірші, пісні В.Висоцького.
Упродовж  бесіди В.Науменко  також посилався на фрагменти  з цитат Юрія Візбора та видатного композитора ХХ століття Альфреда Шнітке.
Відомо, що в одному інтерв'ю А.Шнітке сказав:
"Высоцкий обладал гораздо большей культурой, чем персонажи его песен. Ведь этот персонаж, этот жлоб - это не Высоцкий. А Высоцкий был Гамлет, он всё это понимал и чувствовал".
Бесіда була цікавою для гостей і радіослухачів - про це свідчив високий рівень активності аудиторії. В студії панувала ділова, доброзичлива атмосфера, в якій учасники програми намагалися з"ясувати, чи затребувана сьогодні творчість В.Висоцького.  
Мистецтвознавець С.Васильєв вважає:
В.Висоцький - це велика людська і мистецькка особистість. Мав феноменальну популярність. Належить до фігур, які пережили свій час і стали класиками. Він вловив сутність свого часу і взагалі людську сутність. Людський тип, який він описував, фактично не змінився й дотепер.  Тому В.Висоцький існує і буде чудово існувати в мистецтві і буде затребуваний й надалі.
Телеведучий А.Куликов розповів, що свого часу В.Висоцький мав вплив на багатьох людей. Але сам телеведучий  тоді взагалі не сприймав його вірші, пісні та манеру виконання, аж доки до нього не потрапила збірка друкованих віршів. І тоді він зрозумів, що Висоцький - видатний поет, але як співака він  не сприймає його й досі... На його думку, щоб змінити чи поліпшити той людський тип, який описує Висоцький, потрібні нові вірші, нові пісні і нова методика дій. І все це повинно зростати на сучасному грунті...
Тому А.Куликов не впевнений, що пісні В.Висоцького в майбутньому  будуть затребуваними суспільством.
  А яка ж думка щодо затребуваності творчості В.Висоцького панує в Інтернет-товаристві?                                     
Прослухавши програму "На слуху" Віталія Науменка, я вирішила помандрувати байтами, мегабайтами і гігабайтами віртуального світу, які в Інтернеті присвячені Володимиру Висоцькому. Щоб усе це передивитися і переслухати не вистачить не тільки кілька тижнів, а, навіть, й місяців. Це й відеоролики з документальними фільмами й кліпами на пісні Висоцького, новий сайт-альбом з фотографіями поета, новий відеокліп А.Макаревича "Памяти Высоцкого", і, нарешті, численні форуми і коментарі...  А партія "Яблуко" навіть запропонувала перейменувати Ленінський на проспект Висоцького. Лідер партії Сергій Мітрохін вважає, що пісні Висоцького являють собою цілий світ, в якому справжніми словами названі любов, зрада, біль, жертовність, приниження й мужність.
В.Висоцький написав понад 100 віршів і 600 пісень, поему для дітей. Він зіграв біля 30 ролей у фільмах, 15 - в театрі на Таганці, став  лауреатом Державной премії СРСР (після смерті).
"Его уже 32 года нет с нами, но имя не забывалось, а по-прежнему живет. И в растащенных на цитаты песнях, и в старых фильмах, и в новых театральных постановках. Даже сейчас Высоцкий - это слова, понятные без лишних слов" (Новости, канал  "НТВ"). 
Сьогодня його ім'ям названі вулиці, кораблі, астероїд, льодовик, літаки, і навіть квіти.. Йому встановлюють  пам'ятники, пам'ятні дошки... А українське місто Маріуполь вшанувало поета навіть двома пам'ятниками.
Творчістю Висоцького захоплювалися видатні люди - кінорежисер Г.Чухрай, шахові королі А.Карпов, Г. Каспаров, відомі поети А.Вознесенський, Й.Бродський, Р.Рождественський, Є.Винокур, письменники О.Адамович і Ю.Тріфонов, композитори А.Петров і А.Шнітке, космонавти Ю. Гагарін, Г.Гречко, В.Севастьянов, О.Іванченков та багато інших.
А як  оцінював свою творчість сам Володимир Висоцький?
"Если на чашу весов бросить, на две чаши весов… Вот на одну, предположим, все, что я делаю, кроме песни авторской, кроме стихов, ну и деятельность мою и в театре, и в кино, и на радио, и на телевидении, концерты, а на другую только работу над песнями. Мне кажется, что эта чаша перевесит, потому что, повторяю, песня все время не дает тебе покоя, скребет тебя за душу".
"Я думаю, что это был невероятно одаренный, совершенно замечательный стихотворец.  Рифмы его абсолютно феноменальны, - розповів в інтерв’ю   відомий поет, нобелівський  лауреат Йосип Бродський...  - Он пользовался совершенно феноменальными составными рифмами, а гитара помогала ему скрывать тот невероятный труд, который он затрачивал именно на  лингвистическую сторону своих песен. В принципе, они поражают людей не столько благодаря содержанию и музыке, а благодаря бессознательному усвоению этой языковой фактуры. Потеря Высоцкого - потеря для русского языка совершенно невосполнимая".
Знову пливуть на моєму екрані монітора рядки з Інтернету, які містять вітання, спогади, враження, численні коментарі. і навіть поради. Ось деякі з них:
- "Господа "праведники" и "трезвенники"! Создайте тысячную долю того, что создал "грешник" Высоцкий! Войдите в сердца и души миллионов людей, как сделал это Он, а потом пытайтесь рассуждать о его творчестве...".
- "Сначала казалось - ну что особенного в хриплом голосе, простом тексте? А вот уже 32 года без него Россия... А другие так и не пришли! Как объяснить, страна большая, а Высоцкий оказался единственным?"
- "Люди, умоляю, давайте в комментариях на песню говорить о песне и певце... Если есть страсть и знания, пишите учебники истории. Если страсть и воображение - пишите стихи и песни. Если - ни того, ни другого, напейтесь и слушайте Высоцкого. И дайте возможность слушать другим"
- "Песня - шедевр! Мы с вами умрем, только родные и вспомнят. А его ещё долго не забудут тысячи людей! "Как всегда гениально!"
- "Истинный поэт своего времени. Он один такой и другого   уже не будет. Жил на разрыв и ушел так же, честь имел и истинную любовь своего народа. Так ни одного поэта на провожал народ в последний путь. Честь и совесть народа нашего!"
- "Пісні, балади, вірші Висоцького залучають до себе не тільки оригінальністю, віртуозним володінням лексикою, вони зрозумілі й близькі людям тими переживаннями, проблемами, якими опікуються  їхні ліричні герої. Вірші стали хрестоматійними...".
Творчість Висоцького сьогодні дійсно “на слуху”. В Інтернеті посилання до його пісень, поезії,  відео легко встановлюють численні контакти в його аудиторії, які щоденно поширюються , поновлюються., викликаючи інтерес до спадщини поета і торуючи шляхи до сердець  його шанувальників.
"Любимый поэт Высоцкий... Многие твои песни заставляют предательские глаза слезиться"

  Як кажуть, коментарі зайві!

                                                               Гол. редактор портала Валеолог С.Довгаль
                                                        Пісня "В сон мне..." В.Висоцький   ВІДЕО
                                            Інші новини дивіться в НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ

                                                                              Портал ВАЛЕОЛОГ



© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала http://www.valeolog.com/
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA