«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

Відкриття вчених з Кембриджу – прорив в лікуванні інфарктів і інсультів

Вчені з Кембриджського Університету опублікували в журналі Nature Biotechnology   результати своєї чотирьохрічної наукової роботи, спрямованої на розробку методики вирощування кровоносних судин (вен) за допомогою перепрограмування клітин шкіри людини
Команді Університету під керівництвом Санджая Сінхі вдалося виростити всі три основні типи клітин, які вистилають стінки кровоносних судин – ендотелій, шар гладкої мускулатури, зовнішня мембрана.
Вчені стверджують, що їх науковий прорив допоможе створювати кровоносні судини різних типів в лабораторних умовах, що призведе до зниження ризику, який виникає при кардіохірургічних операціях, при пересадженні судин, при використанні так званих “штучних нирок”, при вирощуванні клітин з генетичними аномаліями з метою подальшої перевірки способів їх лікування тощо.
Потенціал цього революційного наукового відкриття – необмежений, - вважають вчені.

Artery.jpg (37581 bytes)

За думкою С.Сінха, винайдений спосіб дозволить вирощувати також і штучні артерії. Причому це можна буде здійснювати  в лабораторіях, а також безпосередньо в серці пацієнта, якщо в нього будуть введені стовбурові клітини, що здатні перетворюватися на клітини судинної стінки. ( До відома читачів, сьогодні кожний третій британець помирає від серцево-судинних захворювань через звуження кровоносних судин або внаслідок їх блокування жировими нашаруваннями).
Метод вчених з Кембриджу в майбутньому стане альтернативою шунтуванню серця і стенуванню. До речі, щорічно біля 12 відсотків населення Великобританії з діагнозом хвороб серця чи порушенням кровообігу вимушені оперуватися з приводу коронарного шунтування. Їх кількість за рік перевищує  28000 чол. (Шунтування – це обхід заблокованої артерії серця чи тіла, часто з використанням кровоносної судини з іншої частини тіла пацієнта).
Санджай Сінха заявив, що його команда є першою, яка створила метод вирощування кровоносних судин різних типів з медичною метою, бо, підкреслює він, один і той самий тип кровоносних судин не може бути універсальним для різних хвороб.
На відміну від деяких попередніх спроб вирощування вен, новий метод команди С.Сінхі не потребує плазми. Сьогодні використовується плазма тварин, яка, на жаль,  може містити деякі хімічні токсичні  речовини, що має певний ризик для людини.
Команда Кембриджа також сподівається, що її винахід допоможе  дорослим і дітям з генетичними дефектами кровоносних судин, наприклад, синдромом   Марфана тощо, на який страждають 10000 британців.
                                                                                 Л.Береза для порталу Валеолог
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA