«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeopressa@rambler.ru

Генетичні відкриття вчених з Центру валеології Техаського університету в Хьюстоні

Аневризма аорти відноситься до рідкісних, але дуже небезпечних захворювань з можливим летальним наслідком.
Зазвичай вона викликається атеросклерозом або генетичною схильністю людини.
Аневризма аорти – це патологічне набрякання її стінок, яке в  будь-який момент може призвести до катастрофи - їх розриву.
Саме це й трапилося  з Петті Петерсон, професійною співачкою і мамою чотирьох дітей, – повідомляє агентство АВС News.  
Здавалося, що спокійному життю Петті ніщо не загрожує. Співачка і любляча мама навіть й гадки не мала,   що прихована в ній хвороба – аневризма аорти   – перетворила її серце на бомбу уповільненої дії, яка в будь-яку мить може обірвати її життя.
І дійсно “бомба” вибухнула в лютому 2007 р., коли Петті   вночі після концерту поверталася додому.
“Я   їхала додому і раптом відчула - всередині у мене щось лопнуло - нестерпний біль, наче хтось вдарив у груди кинджалом, - розповідала Петті пізніше. – Я відчула, що з серця до паху стрімко “побігли” теплі струмочки крові”.
Аорта Петті Петерсен розпалася під тиском аневризми...   І тільки негайна  допомога врятувала їй життя.
Небагатьом випадає  вижити після розриву аорти, але Петті пощастило. В непритомному стані вона була доставлена в лікарню Міннеаполіса, де її врятували хірурги, оперуючи на відкритому серці   упродовж двох годин.
                                          ******************************************
Щороку від одного до двох процентів людей помирає від аневризми аорти, зазвичай це люди старше 60 років. Сорок процентів з них помирає від розриву аорти.
Проблема в тому, що більшість людей не відчувають ніяких симптомів аневризми  і не мають ніяких підозр щодо свого небезпечного діагнозу, поки не опиняться на операційному столі.
Вважається, що аневризма аорти піддається лікуванню, якщо її виявити на ранній стадії.
“Якщо аневризму у хворого діагностовано, то ризик розриву може бути значно знижений, якщо зменшити напругу аорти, використовуючи засоби для зниження кров’яного тиску і зміну способу життя”, – вважає Майкл Джафф, директор медичного Центру судин Массачусетського шпиталю. 
Дуже важливо діагностувати аневризму аорти вчасно, адже тоді людину можна буде врятувати.
Крім прийому препаратів, знижуючих тиск, хворому треба пам’ятати  – проблемна аорта не повинна перевантажуватися.
Для тих, кому пощастило вижити після розриву аорти, дотримання режиму і виконання назначених процедур повинно стати способом життя.
                                                        Генетичні дослідження Центру валеології в Хьюстоні
А як же діагностувати аневризму на ранній стадії, а ще краще – виявити схильність людини до аневризми і вчасно  попередити катастрофу?
Вчені з Центру валеології Техаського університету в Хьюстоні сподіваються, що в майбутньому людей, які мають схильність до аневризми аорти, можна буде виявити шляхом генетичного аналізу, – повідомляє агентство новин АВС News .
”Ми могли б зробити ехокардіограми всім без виключення, але для цього потрібні великі кошти. Альтернативним варіантом стане генетичний аналіз”, – впевнена Діана Мілевич, ведучий автор дослідження.
До групи ризику споконвічно потрапляють  люди, у яких аневризма грудної аорти – родинне захворювання (таких 20%). Вони  повинні пройти обстеження обов’язково.
Але до недавнього часу було незрозуміло, як перевірити решту  80% людей. Адже у них немає ніяких симптомів або “родинних історій хвороб”. 
Вчені з Центу валеології в Хьюстоні почали дослідження і винайшли вихід.
Вони проаналізували ДНК 765 пацієнтів з аневризмою аорти, у яких захворювання не було родинним. У цих пацієнтів  був виявлений ген на 15-й хромосомі. У носіїв даного гену удвічі частіше розвивалися аневризма і розшарування стінок грудної аорти.
Але цей ген зустрічається у 35% людей. Тільки його самого недостатньо для аналізу, - вважають вчені з Центру валеології.
Зараз вчені досліджують інші "причетні" гени і сподіваються виявити їх достатню кількість, щоб досконально  визначити об"єкти   генетичного аналізу. Наукові пошуки тривають. 
Генетичне тестування в майбутньому  зможе стимулювати вчасне лікування аневризми аорти і врятування життя.
                                                                   С.Довгаль за матеріалами новин АВС News, Newsru.com
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeopressa@rambler.ru

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA