«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Швейцарський банк пропонує... віртуальне безсмертя

1 вересня 2009 року офіційно почав роботу «Швейцарський ДНК-банк» (Swiss DNA Bank), відсвяткувавши завершення дворічної підготовчої роботи.
«Наша місія – з високою надійністю і назавжди зберегти ваш цифровий і біологічний слід на цій планеті», – повідомила про себе компанія Swissdnabank, зареєстрована в Лугано.
Що ж саме пропонує зберегти швейцарський банк? Одразу стає зрозуміло, що йдеться не про гроші, дорогоцінності і цінні папери тощо. На цей раз – це фото, відео, аудіо і інші документи практично у всіх поширених нині цифрових форматах. Плюс – примірник вашої ДНК.
Зберігання вашої ДНК
Збереження даних в системі ДНК-банка влаштовано двошаровим чином. Через Інтернет сам клієнт, або його нащадки, можуть зв’язатися із зовнішнім, захищеним від руйнування сервером. А він, в свою чергу, одержує копії даних від «вічного» сервера, захованого в центрі швейцарської   гори і захищеного від всіляких катаклізмів.
Таке сполучення, за думкою авторів проекту, складає найповніший (з реально можливих) «зліпок» клієнта. Мовляв, ДНК – це інструкція до відтворення вашого тіла, а будь-які вибрані вами записи, спогади, звіт про яскраві випадки вашого життя дають уяву про вас як про особистість і про прожите вами життя.
Сховище ДНК-банка розташоване у підземному воєнному бункері в Швейцарських Альпах. Це – одно із найбезпечніших місць на планеті. І йому належить захистити дані, які там зберігаються, а також ДНК, не тільки від природних катастроф (підвищення рівня моря, наприклад), але й від техногенних.
Сервери ДНК-банку огороджені від зовнішнього світу не тільки горою. Вся система бомбосховища розрахована на тривалу автономну роботу в умовах «нестабільних обставин».
Тим, хто купив контракт (клієнт повинен бути «від 18 і старше»), компанія надсилає герметичну трубку із стерильним тампоном для взяття проби слини (точніше – мазку з порожнини рота). Ви повинні запечатати і відправити її в конверті до Швейцарії.
ДНК – один з найстабільніших полімерів, запевняють швейцарці. А щодо умов зберігання – то це просто, на їх думку, фантастика.
Навіщо зберігати ДНК?
Ваша ДНК може знадобитися вам же, коли розвинуться технології вирощування і клонування органів на заміну. Вона може стати в нагоді медикам, які лікуватимуть ваших онуків і правнуків. Вона може стати також в пригоді майбутнім вченим (якщо ви дозволите такий доступ для досліджень). І взагалі – хтозна, що ще зможуть  зробити в майбутньому з вашою ДНК через сто,  двісті, тисячу  років? В сполуці з «віртуальними спогадами» це приводить до роздумів про можливе копіювання людини.
Не гайте часу даремно, замислитесь над пропозицією швейцарського ДНК-банку і залиште навічно щось корисне для ваших нащадків. Тим паче, що для цього від вас потребується всього один раз плюнути (можна через ліве плече) і послати на... альпійський ДНК-Олімп герметичну трубку і три сотні баксів за 1 Гб пам’яті...
І неповторний «зліпок» вашої особистості стане прикрасою віртуального суспільства безсмертних...

Пані Лана Береза, газета «Валеологія»


Повний текст статті дивіться в газеті "Валеологія"
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA