«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

ЧОМУ НЕ МОЖНА ВІДМІНЯТИ МИСТЕЦТВО В ШКОЛІ

Останнім часом все частіше (і справедливо) говорять про необхідність розвантаження замучених школярів. Але зробити це пропонується не за рахунок перегляду програм по основних предметах, а за рахунок перекидання всього «зайвого» з основної освіти на додаткову (вона і платна). Цим «зайвим» стануть предмети гуманітарно-художнього циклу. Не подобається, навіть лякає вражаюча недалекоглядність розстановки пріоритетів в освіті.
Перше.
Якщо людина росте бездушною і нечуйною, то чим краще у неї йдуть справи з інформатикою, економікою, мовами, хімією, карате, тим вона небезпечніше. Чим вона здоровіша і, пробачте, чим довше проживе – тим гірше.
Друге. В світській школі виховувати душу, моральну чуйність, відповідати за емоційний, а не лише один інтелектуальний розвиток, може тільки гуманітарно-художній цикл.
Третє. Постійне намагання освітньої влади урізати саме цю складову, без перебільшення смертельно небезпечно для суспільства. Якщо, звичайно, воно хоче залишатися людським суспільством. Зазначу: всупереч всьому, наша педагогіка мистецтва не обладнана і не оцінена, залишаються кращою в світі і зберігає великий виховний потенціал.
***
Тривожить, як не дивно, розмови про те, що школярі перевантажені. Між тим причини перевантажень – це стресова і регресивна атмосфера в школі, надлишок знакової і словесної інформації і катастрофічний дефіцит творчості. *** Б. Штригель
Співають вісім дітей Конрада Релінгера. Мюнхен
Творчий потенціал дитини роками «кипить в запаяному» чайнику, не маючи законного виходу.
Практики знають: чим більше мистецтва в школі, тим вищий емоційний тонус дітей, краще самопочуття, ставлення до занять і успішність по інших предметах. Мистецтво не збільшує, а знімає перевантаження.
Що треба робити?
По-перше, залишить на час в спокої поранену «судомними» реформами, але поки що живу школу. Ремонтувати дахи, постачати парти і посібники, а не втручатися з вівісекціями в освітню практику, поки не можеш запропонувати нічого кращого, ніж те, що є.
По-друге, всіляко посилювати гуманітарно-художній і ширше – духовно-ціннісний бік освіти і в школі і через могутні ЗМІ.
По-третє, довіряти долю дітей, а значить, долю нації людям, які вже чимось довели своє право на цю відповідальну місію.

Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA