«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Смерть як найекстремальніший з усіх можливих станів людини

Недавно стартував трирічний проект AWARE: американські і британські вчені вивчають 1500 пацієнтів, у яких на якийсь час зупинялося серце або відключався мозок. Можливо, в перебігу проекту вдасться дати відповідь на одне з най хвилюючих запитань: чи є життя після смерті...
Термін near-death experience (передсмертний стан) в США увійшов в широкий вжиток всередині 70-х років минулого століття з виходом книги Раймонда Моуді «Життя після життя». Американський психіатр узагальнив  розповіді про переживання 250 людей, які вмирали і повернулися до життя. Сам Моуді не поспішав з висновками, але багато релігійних людей сприйняли зібрані ним дані як беззаперечний доказ існування загробного життя.
Звісно, таке трактування викликало заперечення наукових журналів... І не загробному життю будуть присвячені наукові пошуки американських і британських вчених.
Нове дослідження AWARE, яке очолює доктор Сем Парніа з медичного центру Weill Cornell в Нью-Йорку, покликане експериментально перевірити деякі дані, зв’язані з передсмертним станом людини. Сам Парніа говорить так:
«Існує потойбічний світ чи ні, це питання не моєї компетенції. Ви здивуєтеся, але спогади про пережитий досвід зберігається лише у 10-20% пацієнтів, які пережили клінічну смерть. Ми ж просто хочмо зрозуміти, що відбувається з мозком в цей момент».
Якими б не був результати дослідження, спеціалісти готові до будь-якого розвитку подій. Їх аніскільки не лякає той факт, якщо виявиться, що   свідомість здатна існувати навіть при «виключеному» мозку – для них це черговий виклик і нове поле діяльності.
«Оскільки ми вже намагаємося пробитися через кордони традиційної науки, то чекаємо найдивовижніших відкриттів, – говорить Сем Парніа. – В кінці ХХ століття фізики працювали із законами Ньютона і не сумнівалися, що вони все пояснюють. Проте, коли справа дійшла до вивчення атому, виявилося, що там працюють інші закони. Так само і з мозком. В 99% випадків ми не можемо відділити розум від тіла, вони працюють разом. Але в екстремальних випадках все може бути по-іншому. Тому нас цікавить смерть як найекстремальніший з усіх можливих станів»...

Про сміливі плани вчених-експериментаторів
читайте в газеті
«Валеологія» на початку 2009 р.
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA