«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Згубна пристрасть – ігроманія

Гра в казино – підйом життєвого тонусу чи шлях до недоумства?
Жадність – психічне захворювання?
Чи правда, що брехливість скорочує життя?

Розповідає докт. мед. наук Микола Улітін

«...Багато сучасних людей хоч раз намагалися піймати удачу в грі. Для більшості заклик круп’є: «Робіть ставки, панове!» виявляється лише епізодом в долі, але хтось до кінця своїх днів так і залишається в ілюзорному світі карт, рулетки, тоталізатора і ігрових автоматів.
Як же людина стає рабом гри і як вирватися з цього рабства? Чому азартна гра така приваблива навіть для цілком серйозних ділових і талановитих людей? Ці питання займали Улітіна і він шукав на них відповідь у своїй лікувальній практиці.
Я дійшов висновку, що абсолютно всі люди схильні до гри, це неминуча риса будь-якої особистості, – запевняє Микола Олексійович. – Справа в тому, що дитина довгий час пізнає світ за допомогою гри, і закони гри складаються в її свідомості ще до того, як вона починає розуміти слова.
Виходить, грати з дитиною треба обережно, а то вона ще, чого доброго, виросте професіональним гравцем, або того гірше – шулером. Улітін вважає, що механізм перетворення людини в завзятого картяра, рулеточника тощо – набагато складніший. За його словами, в своєму розвитку мозок проходить низку послідовних стадій. Психіатричною наукою доведено, що певна частина мозку може припинити свій розвиток на якійсь певній стадії внаслідок хвороби, поганого харчування, травми, стресу. І людина на чомусь «зациклюється» на все життя...
Улітін обстежив багато підлітків і дійшов висновку, що у хлопчиків підвищена цікавість до азартних ігор звичайно проявляється в 10-13 років. Саме в цей період батькам треба бути особливо уважними – не схвалювати картярські баталії сина з його приятелями, інші ігри на гроші. Інакше в майбутньому людина може бути приречена на болісну боротьбу з пороком, який вкоренився в урочний час.
Серед одержимих якою-небудь манією або протиприродними нахилами зустрічаються таланти в різних галузях. По відношенню до них не доводиться говорити про «недорозвиток» головного мозку.
Але суть в тому, – говорить Улітін, – що ми говоримо не про недостачу сірої речовини, інтелекту, а про емоційно-вольовий потяг, а це теж функція головного мозку. Можна бути дуже розумною людиною, а на емоційно-вольовому рівні недорозвинутою, безсилою проти набутої манії.
А якже такі знамениті гравці, як Пушкін, Лермонтов, Некрасов? У них що було не все гаразд з розвитком мозку? Улітін говорить, що цих людей від безумства врятував їх великий талант – завдяки йому гра не стала для них головною, потяг до творчості «пересилив»...»...

Повний текст статті дивіться в архіві газети "Валеологія" №№ 11, 12 (155, 156)
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA