«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Конгрес клінічної онкології в США

В чикагському центрі Mccormic Place пройшов конгрес Американського товариства клінічної онкології (ASCO), на який з’їхались 36 тисяч учасників з усього світу.
В 2006 році в США було витрачено на онкологію 74 мільярди доларів. Американські онкологи – найбагатші в світі лікарі. За даними Асоціації американських медичних менеджерів, їх прибутки зростають значно швидше, ніж у інших медиків США.
Лікування раку, навіть в США, коштує недешево. 47 млн. американців не мають медичної страховки. А у тих, хто її має, видатки на лікування раку часто не покриваються повністю. Тому пацієнти займають чергу на клінічні випробування ліків – в США до 5 відсотків онкохворих приймають участь в таких дослідженнях, бо в цьому випадку їм забезпечується допомога за програмою Medicar. Тому проблема лікування онкохворих хвилює всіх американців.
Сьогодні в зв’язку з економічною кризою коштовні біомедичні досліди в галузі раку, які забезпечують в останні роки безумовне лідерство США в боротьбі з цим захворюванням, все частіше відкладаються. Тільки за останні час було призупинено 95 перспективних дослідницьких програм і клінічних випробувань.
Хоча коштів на дослідження витрачається немало, їх все одно не вистачає. За визнанням Аллена Ліхтера, генерального директора ASCO, фінансування Національних інститутів здоров’я США необхідно збільшити на 455 млн. доларів за рік.
Тим не менш в двобої з найстрашнішою хворобою людства американські медики продовжують отримувати перемоги через високу конкуренцію в професійному середовищі. Загальна смертність від раку в США зараз знижується приблизно на 2% щорічно. В Америці сьогодні вже 10 млн. «виживших» пацієнтів, яким мистецтво лікарів і найсучасніші засоби медицини допомогли побороти смертельний недуг. По всьому світі таких «виживших» хворих приблизно 25 мільйонів.
«Вражає прогрес, досягнутий в лікуванні певних видів раку і перш за все раку молочної залози, – сказав директор петербурзького НДІ онкології ім. Петрова В. Семіглазов. – В США в останні роки смертність від нього зменшилась на 20%! Це дуже багато. На жаль, Росії далеко до таких показників».
Світова медицина вже серйозно замислюється над тим, що рак грудної залози в майбутньому вдасться вивести з розряду невиліковних захворювань. «У двері як слід постукали, і вони вже практично відкрилася», – говорить з цього приводу Аллен Ліхтер.
За думкою вчених, заставою успішного наступу на рак стануть два фактори.
По-перше, раннє виявлення хвороби.
По-друге, виявивши хворобу, медики будуть в змозі скласти «молекулярний портрет» пухлини, щоб боротися не з раком взагалі, а бити по конкретним мишеням. Це так звана «таргетна» терапія, яка основана на останніх досягненнях молекулярної біології. Вже зараз медики можуть передбачити, як піде боротьба з пухлиною, зробивши певні аналізи хворого.
Вчені розробили молекулярний тест, як перевіряє роботу 70 генів молочної залози. За допомогою цього тесту можна буде завчасно спрогнозувати, як буде реагувати пухлина на хіміотерапію, виявиться вона ефективною чи ні. Тест практично готовий до використання, але поки що він не дозволений до комерційного застосування і не передбачений в стандартному лікуванні.
Але новий метод лікування буде не тільки ефективніший, але й дорожчий. Адже інноваційні препарати таргетної терапії коштують недешево. Російські онкологи вважають, що зараз такі препарати практично недоступні тисячам російських хворих, яким вони могли б допомогти реально. Але проблема вартості ліків існує скрізь і онкологи з Африки вважають, що їх урядам вже зараз варто сідати за стіл і вести переговори з фармацевтичними компаніями, щоб оптимізувати ціни.
Але лікарі вважають, що вже зараз необхідно розділяти хворих на групи і виявляти у них певні генетичні мутації, щоб інноваційне і дуже коштовне лікування дісталося саме тим, кому воно дійсно допоможе. Бо ціною помилки може стати людське життя. Тема життя і смерті була присутня в кожній доповіді і кожному повідомленні, на кожному плакаті конгресу.

Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA