«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Приймати чи не приймати антибіотики

На конгресі «Людина й ліки», який відбувся в Москві, вчені з НДІ антимікробної хіміотерапії Смоленської державної медичної академії розповіли про найбільш поширених серед лікарів помилкових думок стосовно лікування пацієнтів антибіотиками. Як повідомила в своїй доповіді кандидат медичних наук, старший науковий співробітник І. Андрєєва, за статистикою майже у 50% випадків антибіотики призначаються і застосовуються неправильно.
Одна з найбільш поширених помилок – тривалість антибактеріальної терапії не менше 10-14 днів. Насправді сучасні антибіотики в низці випадків можна застосовувати короткими курсами – навіть одноразовим прийомом. Крім того, не варто продовжувати курс прийому ліків до повного зникнення симптомів захворювання.
Також антибіотик треба міняти кожні 5-7 днів. Однак, якщо у хворого не відбувається поліпшення самопочуття через 48-72 години, антибіотик треба міняти негайно. Якщо ж препарат ефективний, то заміна його іншим не знижує, а підвищує ризик формування резистентності у бактерій.
Втім відоме твердження, що антибіотики токсичні, викликають алергію, пригнічують імунітет. Певне, в свій час, коли широко використовувалися такі препарати, як хлорамфенікол, аміноглікозиди, сульфаніламіди, тетрацикліни, то вони справді були токсичні. Нині всі препарати, які пригнічують імунітет, відбраковуються на стадії доклінічних досліджень. Нові ж антибіотики (наприклад, макроліти) не тільки не пригнічують, але й стимулюють імунну систему.
Нерідко лікарі при лікуванні призначають антигістамінні препарати, хоча доведено, що вони не запобігають розвитку алергічних реакцій при використанні інших лікарських засобів, в тій лічбі антибіотиків.
Виявилося, що й призначення протигрибкових засобів при лікуванні антибіотиками (наприклад, ністатину) не виправдовується.
Як відзначають смоленські вчені, цей препарат практично не всмоктується в шлунково-кишковому тракті і не здатний запобігти грибковій супер­інфекції порожнини рота, дихальних і сечовивідних шляхів, статевих органів. На думку вчених, якщо лікарям при лікуванні антибіотиками вдається позбутися подібних помилок, ефективність і безпечність лікарської терапії безумовно підвищиться.      «В мире науки»

Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA