«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Концепція феноптозу академіка Скулачова
примушує по-іншому подивитися на проблему старіння...

Боротьба із старінням – задача масштабна і не під силу якійсь одній науковій групі. Над розв’язанням цієї задачі в світі б’ються сотні лабораторій, включаючи Національний інститут старіння США. На сьогодні існує понад 300 наукових теорій старіння.
З 2005 року в Росії в стінах Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова проводиться міждисциплінарний інноваційний проект, який може не тільки скласти гідну конкуренцію зарубіжним геронтологам, але й має реальні шанси на створення першого дійового геропротектора – ліків проти старості. Науковий керівник проекту – академік РАН Скулачов.
Для здійснення цього проекту інвестор і керівництво МДУ вирішило піти шляхом досить поширеним на Заході – створити «приуніверситетську» біотехнологічну компанію. Так була створена компанія «Мітотехнологія», яка вже кілька років веде проект «Практичне використання іонів Скулачова».
Є одна важлива галузь в науці, в якій минулому століттю похвалитися, по суті, немає чим. Це боротьба зі старінням. На відміну від будь-якого іншого захворювання (припустимо, що старіння – це теж хвороба) старіння зазнає все людство. По досягненню певного віку кожна людина починає повільно «згасати»: слабнуть м’язи, падає імунітет, збільшується ймовірність онкологічних, серцево-судинних захворювань, нейродегенеративних захворювань, слабне зір, пам’ять, зменшується витривалість. Що це, як не ознаки якогось системного захворювання? Зрештою, один з цих симптомів старіння прогресує настільки, що організм вже більше не може опиратися недузі і помирає. Одним з крупніших відкриттів останніх десятиліть стало кількома вченими виявлення «програм смерті».
Існує багато прикладів, які доводять, що запрограмована смерть – особливий процес, названий «феноптозом» (процес був названий так академіком Скулачовим, слово придумане і введене в обіг академіком лінгвістом Гаспаровим), притаманний і тваринам, і рослинам, хоча його молекулярні механізми належить ще тільки з’ясувати. Біологічний смисл феноптозу достатньо очевидний – очищення популяції від небажаних особин з метою захисту всієї популяції у випадку, якщо вони несуть для неї загрозу, – вважає В. Скулачов.
Концепція феноптозу академіка примушує по-іншому подивитися на проблему старіння...

Про концепцію старіння Скулачова читайте в наступних номерах газети «Валеологія»
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ

Ознайомитися з деякими матеріалами поточних випусків газети "Валеологія"
можна на початковій сторінці порталу у розділі:
ВИПУСКИ ГАЗЕТИ "ВАЛЕОЛОГІЯ"


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA