«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2008
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Не поспішайте виривати кущ полину

З давніх-давен вважалося, що полин ввібрав в себе гіркоту людських страждань, і тому немає трави більш гіркої. А простори рідної землі завжди асоціювалися у нас з полиновим запахом степу.
Полин належить до родини складноцвітих (Compozitae). Стосовно походження його родової назви у дослідників немає спільної думки. Більшість вважає, що вона походить від грецького слова Artemisia – бо у всі часи і у всіх народів полин користувався славою зцілюючого засобу. Так, Пліній розповідає, що сік полину підносили переможцям в бігу, які змагалися в священні дні. Вважалося, що це достойна нагорода, завдяки якій вони можуть зберегти здоров’я, а «воно, як відомо, і цілого світу дорожче».
Згідно другій версії, рослині дано ім’я дружини царя Мавзола Артемізїі, якій полин допоміг вилікуватися. Третій варіант походження назви викладений в поемі Одо із Мена «про властивості трав». За переказами Артеміда була покровителькою породіль і вперше застосувала полин, як допомагаючий засіб, при пологах. Про цю властивість полину знали не тільки в Стародавній Греції, але й у Єгипті, Китаї...
Компонент полину лікує малярію з однієї дози
Вчені з дослідницького колективу під керівництвом Гері Позера, професора університету Джона Хопкінса, створили серію ліків на основі засобів народної китайської медицини, які дозволяють впоратися з малярією за гранично короткі строки при використанні в мінімальних дозах.
В своїй роботі вчені створили препарати на основі артемізініна. Ця речовина і раніше використовувалася для лікування малярії, проте хіміки і медики постійно зіштовхувалися з різними проблемами при його використанні. Головним чином ці труднощі зв’язані зі складністю виробництва, а також з виникненням форм малярії, стійких до артемізініну.
Позер і його колеги запевняють, що могли впоратися і з першою, і з другою бідою.
Вони синтезували нові триоксанові димери – речовини, синтезовані на основі артемізініну, видобутого з кореня полину, який віддавна використовувався в китайській народній медицині для боротьби з малярією. Як заявили вчені, для виробництва цілющих речовин потрібен зовсім нескладний технологічний процес, який складається всього з чотирьох-п’яти стадій.

Повний текст дивіться в газеті "Валеологія" №№ 3-4 '2008
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA