«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Аналіз ДНК дає людині можливість контролювати стан здоров’я

Клініка «Genetic Health» на лондонській Харлі-Стріт – одна з п’яти або шести у Великобританії, де можна пройти тести на спадкові захворювання. Для дослідження лікарі беруть клітини з рота пацієнта. Вартість аналізу – 825 фунтів. Директор клініки Пол Дженкінс вважає, що дає людям можливість контролювати стан свого здоров’я, запобігаючи появі захворювання, – повідомляє портал Валеолог за матеріалами The Daily Telegraph, UK.
«Спадкові генетичні ризики у великій мірі визначають ймовірність розвитку багатьох захворювань, – говорить Дженкінс. – Раніше ми не знали, які ці ризики, але якщо люди знатимуть, що у них підвищена схильність до того або іншого захворювання, у них появиться чудовий стимул змінити свій спосіб життя. І це збереже їм здоров’я на довгі роки».
Втім, думки лікарів розділилися.
«Ці тести виявляють гени, аналіз яких в клінічних умовах показав зв’язок цих генів з тим або іншим захворюванням, – пояснює Рон Зіммерн, виконавчий директор фонду «Геноміка і здоров’я населення». – Уявіть собі, що ви належите до групи населення, у якої генетична схильність до хвороби серця на 20% перевищує норму, і показники кожної людини з цієї групи нанесені на дзвоноподібну криву нормального розподілу. 20% – це дуже мало. Ви можете бути в самому кінці цієї групи. Тому насправді ці тести мало що можуть розповісти про кожну людину»...
Але багато людей думають, що будь-яка інформація про генетичну схильність до захворювання – все ж краще, ніж нічого. Для таких людей британська журналістка телеканалу GMTV Фіона Філліпс погодилися пройти показовий тест на ДНК. І ось результати Фіони:
Фіона Філіппс, 46 років.
Мати Фіони померла від хвороби Альцгеймера, коли їй було за 60 років. Крім того, коли їй було трохи більше 50 років, у неї виявили рак молочної залози. Обидва захворювання часто передаються у спадок. Фіоні було складно вирішити, наскільки повну інформацію вона хоче одержати. І вона вирішила перевірити генетичну схильність свого організму до хвороби серця і раку молочної залози.
Генетична схильність Фіони до раку молочної залоз виявилась низькою.
Доктор Пол Дженкінс пояснює: «Цей тест покриває 85% випадків захворювання раком молочної залози, викликаних поєднанням екологічних і генетичних факторів. Людина, яка дізналася, що у неї підвищена схильність до захворювання повинна пройти гормонозамінну терапію, регулярно обстежуватися».
Реакція Фіони: «Я була готова до поганих новин. Це здорово – знати, що в одному мислі я повинна хвилюватися трохи менше. Хоча віднині і буду більш дбайливою».
А от генетична схильність Фіони до хвороби серця виявилася високою, що дуже здивувало її.
«Я худенька, веду активний спосіб життя, вегетаріанка. Тому такий результат мені показався справді дивним. Я вирішила провести повне обстеження серця»...

Повністю статтю читайте в наступних випусках газети «Валеологія»
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA