«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Вчені В. Скулачов і В. Хавінсон про проблему старіння організму

Вже сьогодні є люди, які мають доступ до найсучасніших засобів продовження життя, – повідомляє портал Валеолог. – Сюжет фантастів про те, що на планеті появляється привілейований стан довгожителів, скоро може стати реальністю. Останні результати досліджень вчених показують, що наука впритул зайнялася продовженням життя. Але далеко не всім вдається цією можливістю скористатися...
Суперечка серед вчених зараз точиться через проблему: чому старіє організм. На це, здавалося б, природне питання є дві відповіді, які розділяють вчених на оптимістів і песимістів. Найбільш радикальним оптимістом сьогодні вважається директор Інституту фізикохімічної біології імені МДУ академік Володимир Скулачов, який керує крупним проектом боротьби зі старістю на клітинному рівні.
«Песимістична точка зору, яку поділяє більшість геронтологів світу, полягає в тому, що старіння – це неминуче накопичення помилок в живому організмі, – пояснює він. – Але є й інша гіпотеза: старіння – запрограмований етап нашого розвитку, програма, яка закладена в генах. Воно не вигідне індивіду, а отже повинно бути забраковане природним відбором.
І якщо це так, то відкривається чудова можливість цю програму зламати, відсунути рубежі старіння і бути хазяїном своєї долі, вирішуючи жити чи померти».
Це говорить не письменник-фантаст, а серйозний вчений, який користується авторитетом у світі. Стаття Володимира Скулачова і його американських співавторів «запрограмоване альтруїстичне старіння» була недавно опублікована в крупному науковому часописі Nature.
Відмінити програму старіння вчені намагаються за допомогою синтетичних молекул, які будуть протидіяти накопиченню активних форм кисню в клітинах. Проект продовжується всього два роки, а результати, одержані, фантастичні.
Але далеко не всі з ним згодні. Директор Інституту біорегуляції і геронтології Володимир Хавінсон вважає, що можна говорити не про відміну програм старіння, а про збільшення тривалості життя людини до так званої видової межі – 120 років. Він багато років займається розробкою препаратів, які продовжують життя, – геропротекторів...
Але на Заході про роботи вчених практично нічого не знають...
«Такі результати гідні найвищого визнання, – заявив американський молекулярний біолог Євген Нудлер, який на даний момент керує спільною російсько-американською лабораторією «Геронлаб»... – Результати нашої лабораторії набагато скромніші. Ми працюємо з червами-нематодами, які живуть пару тижнів, на них легко вивчати механізми старіння».

Статтю повністю читайте в газеті «Валеологія» №№ 21, 22 ’2007
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA