«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Доля казкового лісу Феофанії

Хто з мешканців Києва, області принаймні раз не побував в Феофанійському лісі і не запам’ятав його назавжди? Мабуть, таких киян знайдеться мало!
Автори статті в жовтневій газеті «Валеологія» описують долю цього казкового лісу:
«Лісові дерева раніше підступали різнокольоровою стіною майже до нашого будинку, адже ліс був змішаний («був», бо його зараз порубали і майже знищили).
Гордовито височили старезні дуби, які і взимку не залишалися без листя, хоча й засохлого, із постійним шумовинням «хиталися» від найменшого подиху вітру високі темнозелені сосни. На початку літа цвіли білі й жовті акації, а густа ліщина «опиралася» і вітру, і дощу, і сонцю, і снігу...
І ліс допомагав переборювати життєві незгоди, а, головним чином, психологічні негаразди, тяжкі втрати батьків, рідних, друзів...»
І ось нова осіння зустріч з казковим лісом...
Ми «побачили жахливий сон наяву, трагедію Феофанійського казкового лісу, який зустрів нас зрубаними пеньками. Того самого древнього лісу, в якому ще у ХІХ столітті оселилися ченці чоловічого монастиря і який став для них святою обителлю, як Оптина пустинь для Льва Толстого, вже не існувало. Лісові красені-дерева порубали, попиляли, пошматували і... продали – на котеджі, на огорожі, на паливо для «камінів» і інші забаганки сучасних володарів палаців, а могутні стовбури дерев «пішли в діло» для підставки ліхтарів майбутнього місцевого парку, щоб відвідувачам було затишно, весело, світло і комфортно «гуляти» на місці згублених дерев, які пам’ятали ще молитви, співи і святі образи нашої історії, наших стародавніх пращурів.
Ліс, вмираючи, плакав, стогнав і, здіймаючи мохнаті ялинові, соснові лапи до небес благав усіх святих зупинити людську ненажерливість. Безмежна біль гинучих дерев, пташині зойки не змогли пройняти душі губителів. У них їх немає...
...А індіанці навіть вважають, що зрубане дерево може і помститися. За їх переказами, не буде щастя у людини, яка зрубала блакитну ялину. Щодо зрубаних берез, дубів також існують легенди, але вже не індіанські, а наші...».

Статтю повністю читайте в газеті «Валеологія» №№ 19, 20 ’2007
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA