«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Як лікувати націю від алкоголізму
Бесіда гол. редактора газети "Валеологія" Довгаль С. І.
з лікарем-валеологом Нещадименко В. І.

Гол. ред. – Алкоголь і нація, алкоголь і мозок, алкоголь і безпека життя, алкоголь і спадковість – дуже гарячі теми останнім часом. І всі вони зобов’язані одному – усезростаючій «народній» пристрасті до зеленого змію.
В наявності і статистика, хоча іноді і дуже суперечлива. З одного боку, повідомляється, що кількість абсолютного алкоголю, який споживається в Україні щорічно на душу населення залишається на одному рівні порівняно з попереднім часом (9-11 літрів на душу населення). З іншого боку відзначається, що за 2006 рік в Україні вдвічі зріс ринок засобів, які призначені для бажаючих похмелитися.
Я думаю, що слід враховувати також і дані статистики нашого найближчого сусіди – Росії. Якщо в 1995 році вживання алкоголю в середньому на душу в РФ складало 10 літрів за рік (як, до речі, і в Україні), то сьогодні – 14 літрів.
Ці дані озвучив головний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко. Він же й висловив свою занепокоєність тим, що в країні налічується 2,5 млн. хворих алкоголізмом. Також Г. Оніщенко заявив, що в 2008 році росіяни питимуть менше. На його думку, в РФ має відбутися перелом і її громадяни «вийдуть з 300-літнього загулу, ініційованого Петром І».
Щоб вилікувати націю Оніщенко пропонує свій варіант вирішення проблеми.
Не можна, на його думку, сприймати алкоголь як продукт харчування, а також розглядати його як надійне джерело податків, бо для Росії алкоголь – стратегічний ворог. Необхідний тривалий план боротьби з цим ворогом. Наприклад, по поступовому переходу на «південний», тобто помірний тип вживання алкоголю у вигляді вина й пива. Це, на думку Оніщенко, прищепить населенню культуру пиття.
А як стоїть справа з культурою пиття в Україні?
Н. В. – За наведеними вами цифрами приховується зникнення культури пиття ще з незапам’ятних часів. Адже стародавні греки і римляни теж пили, причому головним чином вина, а пити нерозбавлене вино вважалося долею рабів, але не знаті. А про північні народи багато сотень років тому писали, що між Європою і Азією живуть люди, які ходять «в шкурах волохатих тварин і п’ють нерозбавлене вино».
Гол. ред. – Чому ж непомірно п’є людина?
Н. В. – Справа в тому, що організм швидко звикає до спиртних напоїв, і людина стає «рабом духа винного», а сьогодні ще й за допомогою цілої низки рекламних хитрощів сучасних підприємців алкогольного бізнесу. Серйозну роль відіграють і інші причини – не влаштованість в житті, сімейні незгоди, відсутність психологічної культури сімейних стосунків. Суспільство не створює умов для того, щоб людина могла максимально виразити себе.
Володимир Мономах у своєму кодексі здоров’я писав про шкоду непомірного пиття. «Дух винний» або «змій зелений» – ці назви походять від того, що «дух» – все проникаючий. Народ давно вважав, що будь-який дух – релігійний, бойовий, могутній – несе в собі силу поза матеріальних відчуттів. Він може проникнути всередину людини і миттєво заразити її. Вчений Д. Менделєєв зрозумів небезпеку вживання міцних спиртних напоїв і запропонував зменшити вміст в них алкоголю до 42% ...
...Всі обстежені хворі (як показують прилади) страждають гострим набряком мозку. Кров таких хворих застоюється, їхні обличчя набряклі, синього кольору. Вони фактично живуть на спиртовому обміні. Замислюючись, як з цим боротися, я застосував методику давніх людей – вони розбавляли всі вина, які містили 12 і більше відсотків спиртного, водою.
Раніше люди розуміли, що тільки в 5-кратному розбавленні 12% вино не шкодить людині, бо воно миттєво вимивається з мозку. І я почав давати хворим алкоголізмом, які виходять з гострої стадії набряку мозку (години через 3-4), воду, яка містить 2,4% алкоголю. Цей метод зовсім нешкідливий для хворого – він припиняє у людини гострий потяг до спиртного і припиняє запої...
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Повний текст дивіться в наступних номерах газети "Валеологія"
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA