«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Генетичний годинник CLOCK регулює наше життя

...Сон і пробудження, голод і спрага, і не тільки. Життєвих функцій, які міняються в залежності від дня і ночі, набагато більше: кров’яний тиск, число серцевих скорочень, температура тіла, активність імунної системи. Навіть легені, як встановили вчені з Long Island Jewish Medical Center, краще працюють з 16.00 до 17.00 години.
«Годинник людського організму виконує більше задач, ніж ми думали раніше», – говорить Паоло Сассоне-Корсі, італієць, професор університету в Каліфорнії. Зі своєю командою з Національного центру наукових досліджень в Страсбурзі він з’ясував, яким чином годинниковий організм, який відбиває ритм в гіпоталамусі нашого мозку, передає сигнали клітинам і тканинам нашого тіла.
День починається з того, що сітківка ока визначає, є чи немає світла, сигнал передається в мозок і доходить до клітин окремих органів. Про настання голоду або сну повідомляють спеціальні гормони. Але вони, в свою чергу, діють за наказом гену, який невипадково одержав назву Clock («годинник»).
«Сьогодні ми зуміли зрозуміти, – говорить Сассоне-Корсі, – як працює Clock. Йому вдається виробляти білок, який діє всередині кожної клітини, приводячи в дію гени, які відповідають за різні функції. Так з’являються відчуття голоду, сну, міняється температура тіла тощо».
Немов би Clock пам’ятає весь ланцюжок ДНК і натискує на потрібні кнопки, щоб добитися потрібного ефекту в будь-яку годину дня чи ночі...

Повний текст статті дивіться в газеті "Валеологія" №№ 17, 18 '2007
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA