«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Три правила Вольтера для здоров’я і довголіття

Творчий і життєвий шлях великого французького письменника й філософа Вольтера – дивовижний приклад активного довголіття.
Він прожив до 84 років і зміг до останніх років зберегти творчі поривання думки, величезну працездатність і оптимізм...
На заході сьомого десятиліття він написав знамениту філософську життєстверджуючу повість «Кандід, або Оптимізм»...
Вольтер був переконаний, що можливості людського розуму безмежні. І саме від «настрою» розуму залежить здоров’я людини не тільки духовне, але й фізичне. Власне тіло було для Вольтера джерелом невичерпного інтересу. Він вивчав його закони, записував спостереження і робив висновки.
В сорок років він признався, що нарешті навчився розуміти власне тіло і тепер може побороти свої хворі і нездужання. А їх було чимало. В молоді роки Вольтера постійно переслідували мучительні нервові розлади. Схильність до депресії надто часто вибивала його з ритму життя. З юності Вольтера мучили жорстокі і часті нетравлення шлунку. В другій половині життя стан здоров’я стає значно кращим. Вольтер вважав, що прогрес досягнуто завдяки трьох правил, і дотримувався їх беззастережно.
По-перше, здоров’я тіла залежить від правильного ритму праці й відпочинку. Причому, не тільки відпочинок, але й праця повинна давати насолоду: «Тільки праця позбавляє нас від трьох великих зол – нудьги, пороку і нужди».
По-друге, організм людини вимагає постійних регулярних вправ і тренувань. Вони мають бути дозованими, складеними з урахуванням здоров’я і віку. Для кожного періоду життя – свої навантаження. «Той, хто не поводиться відповідно свого віку, завжди розплачується за це». Цікаво, що Вольтер вважав, що тільки сама людина може вибрати для себе міру навантажень.
По-третє, кожна людина, яка піклується про своє здоров’я, повинна дотримуватися індивідуальної дієти. «Що корисно для одних, то згубно для інших», «Не можна їсти того, чого не знаєш, в чому непевний»...
Дивіться інші матеріали з розділу:
СИСТЕМЫ ФИЗИЧЕСКОГО И НРАВСТВЕННОГО ЗДОРОВЬЯ
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA