«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Пучки антиматерії обіцяють здійснити прорив в медицині

Антиречовина зовсім недавно була всього лише захоплюючою вигадкою фантастів. Проте минув деякий час, і фізики навчилися створювати античастки в лабораторних умовах. А тепер ще виявилося, що антиматерію просто можна використати навіть на практиці, наприклад, – при лікуванні раку, – повідомляє портал Валеолог.
Проект АСЕ (Antiproton Cell Experiment, буквально "антипротонний клітинний експеримент") – перше дослідження в галузі впливу антипротонів на живу тканину. Він організований Європейською організацією по ядерних дослідженнях (СЕRN) в 2003 році. В цьому підприємстві беруть участь спеціалісти з десяти науково-дослідницьких організацій Данії, Канади, Швейцарії, США, Голландії, Чорногорії і Сербії.
За словами Майкла Доузера, одного з учасників дослідження, попередні підсумки лінією показана ймовірність знищення клітин пухлини, роботи говорять про те, що вченим вдалося зробити важливий крок на шляху створення нового методу лікування раку.
Наразі в онкологічній практиці поруч з іншими методами лікування пухлин використовують різні іонізуючі випромінювання. Суть методу полягає в тому, що частки сильніше за все поглинаються на певній глибині, яку підбирають так, щоб вона співпадала з відстанню до пухлини.
Деякі варіанти такої терапії зв’язані із використанням пучків прискорених нейтронів. Ці частки успішно руйнують пухлину, але при цьому наносять шкоду здоровим тканинам.
Вчені висловили припущення, що для даної терапії треба використовувати не звичайні частки, а античастки, а саме антипротони. Ефективності останніх, зокрема, і присвячений проект АСЕ...
В перебігу експериментів дослідники порівняли вплив протонних і антипротонних пучків на живу тканину. В якості такої вчені використали живі клітини хом’яка, зважені в желатині. Дослідники пропускали потік часток крізь трубку з цим матеріалом, а потім підраховували, скільки клітин вмирало на її довжині...
Дивіться також:
Рак крові
До кінця ХХІ століття онкологічні хворі зможуть жити до глибокої старості
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA