«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2007
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Нагідки – комора лікувальних речовин

Нагідки – Calendula officialis L. Кому невідомі ці яскраві золотистожовті квіти календули? Вони дуже приємні на вигляд. Нагідки – високоефективна лікарська рослина. Лікувальні препарати, одержані з календули, широко застосовуються у медичній практиці. І для загоєння ран, опіків, свищів, довго не заживаючих виразок, для полоскання порожнини рота і горла при ангінах, стоматитах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, і багатьох запальних процесах.
Своєю помаранчевою фарбою нагідки зобов’язані речовинам, які містяться в пелюстках, близьких до вітаміну А – каротиноїдам. Крім того, вони містять смолисті і парафіноподібні речовини, глікозиди, слизи, гіркоти, органічні кислоти, аскорбінову кислоту, ефірну олію. Одним словом, цілу аптеку. (Інші статті про цілющі рослини дивіться на порталі Валеолог)
Лікарське значення нагідок відоме з ХІІ століття. В гомеопатії з їх квітів виготовляють настойки, есенції, мазі і пластирі. Препарати з них застосовують при тріщинах на шкірі, бородавках, мозолях, ячмені і вуграх. Крім того, ці квіти корисно вживати всередину як сечогінний засіб при хворобах сечового міхура (камінні і піску в ньому), при золотусі, рахіті, запамороченні, кашлі, хворобах шлунка, а також як засіб, що затримує патологічний процес при раку. Треба додати, що нагідки загоюють рани, викликані обмороженням.
Своєю назвою «нагідки» календула зобов’язана насінню, яке нагадує довгі кігті. Це досить крупна гілляста однолітня рослина, досягаюча 60 см заввишки, вкрита залозистими волосками, які виділяють клейку речовину з приємним запахом. Календула в дикому вигляді не зустрічається. Золотаво-жовті пелюстки квітів календули яскраво горять під сонячними променями, в затінку квіти менш інтенсивно зафарбовані.
Увечері, коли стемніє, чашечки квітки закриваються, а вранці знову відкриваються назустріч сонцю, що сходить. Батьківщина цієї квітки – Південна і Центральна Європа...
Повний текст статті дивіться в газеті "Валеологія"
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA