«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2006
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

Шкільні справи

Почалися заняття в школах. За парти вперше сіли тисячі малюків-першокласників. Багатьом з них перші шкільні враження запам’ятаються як перший стрибок парашутиста або вихід у відкритий космос – космонавта. Нормальні батьки хвилюються, як зможе їх дитина адаптуватися до нового життя, чи буде їй цікаво в школі, чи не кривдять її однолітки, чи добра перша вчителька... Тепер ці хвилювання триватимуть довгі роки. Але вже сьогодні можна зробити багато для того, щоб зустріч зі школою і новою реальністю стала для дитини максимально комфортною і не нанесла шкоди її здоров’ю.
Прорепетируйте нові ролі
Дуже часто діти не знають формул, якими можна висловлювати свої потреби, і соромляться їх висловити. Що і як сказати вчителю, якщо щось не зрозумів, хочеш пити, якщо тобі потрібно в туалет, якщо щось болить? Як познайомитися з однокласниками, як попросити допомоги?
Краще за все дати дитині готові формули, та ще й прорепетирувати вдома можливі сюжети. Ваш малюк має бути впевнений, що у всякій ситуації знає, що і як сказати.
Те ж саме необхідно зробити, щоб показати йому, що саме стоїть за вимогами вчителя: візьміть книгу, зберіть зошити, приготуйте альбом для малювання... Ці вказівки мають бути зрозумілі, а навички відпрацьовані.
Покажіть дитині, як правильно скласти портфель, швидко й без шуму дістати все необхідне для уроку. Пограйте в школу, кілька разів поміняйтесь ролями: спочатку – ви вчитель, а він гарний учень, потім навпаки.
Дограйте разом
Тато Карло за останні монети купив Буратіно азбуку, а той легко проміняв її на квиток в театр... Для дитячих психологів ця історія – ілюстрація до поширеного явища. Більшість дітей приходить до школи недогравши. А гра для них – важлива справа, вона допомагає мозку дозріти.
Наша педагогіка здавна націлена на те, щоб всерйоз «дати освіту», вона позбавляє дитину цього важливого етапу. Вчити граючи – іншого варіанту, вважають психологи, немає. І якщо цього не може дати школа, доведеться грати нам, батькам.
Багато мам намацують цей шлях інтуїтивно: допомагають готувати уроки, «навчаючи» разом з дитиною ляльок, ставлять домашні завдання як виставу або змагання, пишуть не диктанти, а «шифровки розвідника», не розв’язують задачки про «басейн і дві труби», а влаштовують басейн у ванній.
Сувора вчителька скаже, що це дурне потурання примхам. Добрий лікар підтвердить, що це допомога дитині в її відчайдушних зусиллях дорости, дозріти до справжньої, «дорослої» роботи по одержанню знань...
Повний текст дивіться в газеті "Валеологія" №№ 19, 20 ’2006
Версия для печати
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA