«ВАЛЕОЛОГІЯ»
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА
ПОРТАЛ "ВАЛЕОЛОГ"
ІНДЕКС 35275
КАТАЛОГ ВИДАНЬ УКРАЇНИ 2006
WWW.VALEOLOG.COM
valeolog@i.kiev.ua

В Японії чаювання не просто тамування спраги

Ось уже понад 12 століть японці п’ють чай. Спочатку їм були відомі лише місцеві сорти низької якості. Про смак справжнього чаю вони дізналися лише в ХІІ столітті, коли чернець Ейсей виявив, високоякісний китайський чай можна вирощувати в південному передмісті Кіото – містечку Удзі. Так було покладено початок японському чаївництву...
До речі, кращі сорти, як і раніше, вирощуються саме в цих краях.
Тут чаювання не просто тамування спраги. Це і спеціальна церемонія (тя-но ю), в якій злилися воєдино споглядальна церемонія природи і предметів мистецтва, мовчазний роздум і спілкування. Його приготування – творчість, особливий ритуал, який вимагає тиші, усамітнення, покою.
Якщо сьогодні спитати у японця, які існують сорти чаю, то навряд чи можна розраховувати на вичерпну відповідь, бо їх дуже багато. При всьому різноманітті існують два основні типи – листовий і пудра.
Вищий сорт зеленого чаю – гьокуро (дослівно: коштовна крапля) готують з перших верхніх листочків чайного куща. Стертий на порошок, він називається маття. Цей чай-пудра призначений виключно для чайної церемонії.
Чай другого збору (листочки розташовані на другому ярусі) називається сентя. (Цим словом в Японії загалом називають зелений чай). Він досить дорогий, його подають в гарних ресторанах і вдома при прийомі гостей.
В повсякденному житті японці більш за все п’ють чай бантя, який готують з більш крупного і старого листя нижньої частини куща...
Повний текст дивіться в газеті "Валеологія" вересень 2006
Версия для печати
Інші новини дивіться на порталі ВАЛЕОЛОГ


© Газета «Валеологія» © Портал «Валеолог»
ТЕКУЩИЕ НОВОСТИ
NEWS *** ВСЯКАЯ ВСЯЧИНА *** NEWS
При использовании материалов газеты «Валеологія» и портала www.valeolog.com
ссылка на газету и гиперссылка на портал обязательны.
При использовании в печати, обязательно письменное разрешение газеты valeo@i.com.ua

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA