return_links(15); ?>
return_links(); ?>

ПОДВІЙНА ТУРБІНА ПРОДОВЖИТЬ ЖИТТЯ
ПАЦІЄНТАМ БЕЗ ПУЛЬСУ

...В кожному черговому поколінні штучних сердець розробники намагаються зменшити вагу й габарити, зробити механізм менш травматичним для крові і підвищити довговічність агрегату. Будь-яке дослідження в даній сфері – це додаткові місяці чийогось життя. І ось, твердять вчені, настав час зібрати весь накопичений досвід і побудувати «найдосконаліше штучне серце».

Американський Національний інститут охорони здоров'я виділив грант у розмірі 2,8 млн. доларів групі вчених і інженерів, які повинні створити імплантат нового типу. Їх розробка піде зовсім не з нуля – в загальних рисах вже відомо, що це буде за апарат. До того ж – у нього є цікавий ідеологічний попередник. Проте новачка ще треба «конкретизувати», побудувати в металі і випробувати. Вдасться? Є всі підстави вважати, що так. Подивимося на команду розробників.

В першу чергу це два професори інженерії – Метт Франчек і Ральф Меткалф з інженерного коледжу університету Хьюстона плюс доктор Фрезер, директор хірургічних досліджень Техаського кардіологічного інституту. Є в команді вчені з інших університетів і інститутів, а також – ще один примітний учасник. Але про нього ми скажімо трохи пізніше...

Коли х’юстонський (і однойменний університет, і компанія MicroMed, і техаський кардіоінститут розташовані в цьому місті) проект буде завершено, повне штучне серце повинно буде всмоктати всі кращі рішення від Modern DeBakey Vad.

В тій лічбі і датчик потоку. Цей крихітний вузол стоїть на одному з «рукавів» приладу. Він заміряє швидкість кровотоку цілодобово, що дозволяє краще контролювати роботу серця...


Статтю повністю дивіться в газеті

Находится в каталоге Апорт * Находится в каталоге HITUA